Agresywne planowanie

Polskie firmy mają to do siebie, że gdy im się wszystko układa mogą stać się celem zainteresowania różnych ludzi z międzynarodowych biznesów. Są to zazwyczaj tak zwani konsultanci zajmują się oni prezentacjami, które mają na celu pokazanie czym dysponują i na czym skupiają się ich usługi. Bardzo często zalicza się to do tak zwanego agresywnego planowania podatkowego. Mniej fachowo mówimy na to optymalizacja podatkowa. Bardzo często posługujemy się tym terminem, gdyż jest on nam najbardziej znany.

Czy liczy się pomysł
W takich wypadkach doradztwo podatkowe nie jest zachwycone, ponieważ nie jest to jakiś oryginalny pomysł. Aby przeprowadzić takie działanie, trzeba utworzyć nową firmę, a następnie wnieść tam przynajmniej część majątku. Wiąże nas to umową z naszym nowym kontrahentem. Jest to świadczenie, o którym niewiele, wiemy bowiem sami nie poznaliśmy planu działania. Jeśli tak jest to nie mamy też pojęcia, jakie usługi będą świadczone. Bardzo często w ten sposób chce się wyeliminować opodatkowanie dochodu. Możemy być też świadkami jak na prezentacjach pokazuje się wykresy i inne schematy, które pokazują, że te konkretne działanie sprawia, że nie musimy płacić podatku dochodowego ani VAT-u. Ciekawe czy tego samego zdania są doradztwa podatkowe i biura rachunkowe.

To tylko plan
Wiąże się to z zagrożeniem całe to agresywne planowanie nie wnosi, bowiem nic pożytecznego a co więcej, słuchając tych pseudo mądrości możemy narazić się na zarzuty związane z praniem pieniędzy czy oszustwa podatkowego. Nie wszystko jest takie różowe jak się nam wydaje. Na pewno wiele osób twierdzących o skuteczności zniknie nagle i się już nie pojawi, ponieważ takie działanie nie jest legalne.

Przepisy trzeba przestrzegać
Lepiej nie narażać się na problemy z Urzędem Skarbowym czy co gorsze prokuraturą. Prowadzenie biznesu według starego modelu nie sprawia, że nie jesteśmy narażeni na żadne niebezpieczeństwo. Jeśli jednak w plątamy się w złe towarzystwo i zaczniemy omijać pewne przepisy prawa poprzez wykazywanie nieprawidłowości systemu sami, możemy stać się łatwą ofiarą. Firmy legalnie płacące podatki nie muszą się obawiać problemów z Urzędem Skarbowym. Dzięki temu takie przedsiębiorstwa mają pewność, że nagle nie znajdą się na celowniku fiskusa. Lepiej być uczciwym niż potem płacić za to dużą cenę. Koszty prowadzenia firmy są ogromne, ale dzięki płaceniu podatków jesteśmy nieskazitelni a co za tym idzie mamy naprawdę renomę co jednocześnie jest w stanie przewyższyć zyski w stosunku do kosztów, jakie poniesiemy. Bilans więc zawsze będzie dodatni nie musimy więc kusić losu i narażać się na utratę reputacji bądź też karę pozbawienia wolności. W Polsce trzeba płacić podatki a firmy, są do tego zmuszone podwójnie bowiem inaczej narażają one skarb państwa na wielomilionowe straty. Działanie w czarnej strefie czy też sprytna optymalizacja kosztów nie zmylą Urzędu Skarbowego. Prędzej czy później nasza firma, wpadnie a wtedy zostanie nałożona na nas większa kara finansowa lub więzienie sami powinniśmy, zdecydować co jest dla nas istotne.
Praktyki przyszłego doradcy zawodowego
Doradztwa zawodowe mają o tyle dobrze, że często ich pracownicy są naprawdę dobrze wykształceni a co najważniejsze posiadają także niemałe doświadczenia zawodowe uzyskane na praktykach związanych ze swoją pracą. Bardzo ważne jest to, że praktyki nie ograniczają się tylko i wyłącznie do nauki teoretycznej. Owszem doradca pracujący w biurze rachunkowym musi znać podstawowe definicje, ale oprócz tego trzeba je jeszcze umieć zastosować w praktyce. Tak więc wiedza ogólna to tylko podwaliny tego, co w przyszłości należy do obowiązku takiego pracownika.

Przepisy ulegają zmianom
Osoby myślące o praktykach zawodowych muszą wziąć pod uwagę, że przepisy się zmieniają. Jeśli jesteśmy kandydatami na przyszłego doradcę podatkowego to, musimy przed 6 równych miesięcy odbywać praktyki w wymiarze 8 godzin tygodniowo. Praktyki związane z zawodem mogą odbywać się u doradcy zawodowego lub w określonej spółce, która zajmuje się podobnymi sprawami. Tego typu zmiany narzuca rozporządzenie ministra finansów z dnia 5 października 2014 r. w sprawie praktyk zawodowych związanych z zawodem doradcy zawodowego.

Co to daje
Wszystko co jest związane z praktyką i zatrudnieniem, staje się równe. Poprzez te regulacje także wykonywanie zawodu jest wliczane w ramach praktyki zawodowej, jeśli ta wcześniej nie była odbyta. Kandydaci są zobowiązani do przejścia nauki i przeprowadzenia praktyk zawodowych po to, aby nabyć więcej doświadczenia. Tego typu regulacje pomocne są tylko w przypadku gdy chcemy bardzo szybko rozpocząć działanie w tym zawodzie. Nowe przepisy weszły w dniu 30 października 2014 r. i jak na razie ciężko uznać, żeby coś to poprawiło.

Dlaczego negatywne wrażenia
Być może wiele obaw zdążyło się już sprawdzić. Zmniejszenie okresu praktyki zawodowej to krok w stronę szybszego rozpoczęcia pracy w zawodzie jednak ostatecznie zmniejsza to też poziom wiedzy i doświadczenia kandydata. Dawniej okres przygotowawczy, trwał 2 lata teraz jest to tylko 6 miesięcy. W ciągu pół roku nigdy nie nabędzie się potrzebnego doświadczenia, aby świadczyć profesjonalne usługi a nauka na klientach metodą prób i błędów mija się z celem. Niby praktyki odbywają się w profesjonalnych miejscach, ale mimo wszystko to za mało czasu, aby nabyć odpowiedniego doświadczenia. Szkoda też, że zrezygnowano z praktyki w określonych organach podatkowych czy też w miejscach kontroli skarbowej to rozszerzało nieco umiejętności, jakie nabywał kandydat.

Kto się cieszy
Na pewno cieszą się osoby, które chcą bardzo szybko nabyć kilka umiejętności i rozpocząć pracę. Cieszą się również osoby, które z racji dawnych przepisów nie posiadały praktyki a pracowały w zawodzie bowiem zatrudnione osoby nie muszą ponownie przechodzić praktyki, gdyż ich praca wlicza się w ich poczet. Jedynie co widać wyraźnie, że to księgowy zastąpi dzisiaj znane nam punkty doradcze. Czy jest to dobre posunięcie z biegiem czasu się okaże?. Najważniejszym faktem jest to, aby prawidłowo działać w sferze biur rachunkowych i innych zajęć związanych z księgowością. To się nam opłaca i postarajmy się wykorzystać dobrze nowe przepisy.

Powody dla których warto dziś korzystać z nowoczesnych biur rachunkowych
Sprawy związane z podatkami mogą być różnie interpretowane. Na pewno nie jest to łatwa sprawa zinterpretować przepisy jednak biuro rachunkowe doskonale radzi sobie z tym zadaniem. Mijają lata a nowoczesne biuro księgowe, wygląda coraz lepiej. Czym więc powinna się obecnie charakteryzować taka instytucja podatkowa. Zacznijmy od tego, że samo biuro nie skupia się tylko i wyłącznie na zatrudnianiu specjalistów, którzy ogarniają na bieżąco sprawy z przepisami czy nowelizacjami podatkowymi. Praca biura rachunkowego Opole opiera się przede wszystkim na ułatwieniu dostępu do usługi dla klienta. Przyjazne podejście do prowadzenia biznesu nadaje dużego szacunku dla firmy.

Nowoczesne biura
Przede wszystkim nowoczesne biura rachunkowe muszą ułatwiać prowadzenie biznesu swoim klientom. Poprzez właściwe rozliczenia i odpowiednią interpretacje przepisów czy też innych kwestii spornych biuro jest w stanie pomóc. Co najważniejsze biuro w nowym wydaniu może swobodnie dostarczyć danej firmie potrzebne dokumenty i ekspertyzy za pomocą środków elektronicznego przekazu. Nie trzeba jak kiedyś udać się osobiście do biura i przekazać dane informacje w wersji papierowej. Technologia zmieniła więc nieco sposób funkcjonowania takich instytucji ułatwiając im pracę, a jednocześnie zwiększając ilość zakończonych spraw. Więcej klientów i swobodna pomoc to aspekty związane z nowoczesnością. Co najważniejsze biuro rachunkowe Opole umożliwia prowadzenie wszystkich archiwów bezpośrednio za pomocą komputera. W ten sposób o wiele łatwiej znaleźć żądaną sprawę.

Dostęp do dokumentów
Teraz dokumenty są przechowywane o wiele bezpiecznej i dzięki temu możemy uzyskać dostęp do każdego papierku bez konieczności przekopywania archiwum. Wpisujemy numer nadany danej sprawie i akta po paru chwilach są już dostępne. Dzięki tej szybkości i łatwości dostępu o wiele łatwiej funkcjonuje całe biuro. Kiedyś na dokumenty trzeba było długo czekać i prośbę o znalezienie danych akt wnoszono zawsze z wyprzedzeniem. Obecnie nie ma takiej potrzeby, gdyż proces ten jest bardziej sprawnie zorganizowany. Każde nowoczesne biuro korzysta także ze specjalnego oprogramowania, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza.

Dynamiczne działanie
Elektroniczny system, dzięki któremu obieg dokumentów, jest swobodny, pozwala nam to na bardziej dynamiczne prowadzenie firmy. W ten sposób odpowiednia firma o wiele szybciej reaguje na wszystkie potrzeby klienta. Oczywiście nie chodzi tu tylko i wyłącznie o sam dostęp do wszelkiej dokumentacji. Klient ma również wgląd w statystyki oraz inne bilanse zysków i strat. Jednym słowem są to wszystkie potrzebne informacje, jakie powinna znać osoba korzystająca z naszych usług. W ten sposób prowadzenie biznesu nie jest w żadnym wypadku uciążliwe, a co więcej przekłada się to jednocześnie na jakość wykonywanej pracy. Nowoczesne biura rachunkowe to po prostu przyszłość i dlatego na wiele dodatkowych usług, które dzisiaj dopiero, raczkują musimy na patrzeć bardziej perspektywicznie. To jest jeden wymóg, jeśli naprawdę chcemy się wypromować.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software