Bezkonkurencyjne biuro

Zapotrzebowanie na usługi związane z księgowością są bardzo duże, ale wcale nie oznacza to, iż każde powstające biuro rachunkowe automatycznie zdobywa klientów. Wynika to z faktu, iż po deregulacji zawodu księgowego tego rodzaju firma może być założona przez każdego. Nie ma już konieczności uzyskiwania specjalnego certyfikatu, który wcześniej zapewniał wysoką jakość usług. Z tego względu biura pojawiają się jak grzyby po deszczu, a większość z nich po krótkim czasie przestaje przynosić dochody. Największą trudnością jest właśnie pozyskanie oraz zatrzymanie klientów, a przecież bez tego żadne biuro rachunkowe opole nie może funkcjonować. Jak zatem pokonać konkurencję i przebić się na rynku usług księgowych? Na pewno trzeba przygotować dobrą ofertę. Powinna ona obejmować zarówno doradztwo podatkowe, jak i składanie deklaracji podatkowych i deklaracji zus, czy nawet przygotowywanie umów, np. umowy zlecenia, umowy o dzieło, czy umowy o pracę. Poza tym profesjonalne biuro powinno również opłacać składki zus oraz tworzyć dokumentację związaną z amortyzacją i samochodem w firmie, zwłaszcza jeśli jest on wzięty w leasing.

Jak jeszcze można przyciągnąć do swojego biura klientów? Z pewnością niezbędna jest wysoka jakość usług. Warto postarać się o zdobycie certyfikatu Związku Księgowych w Polsce, a także poprosić stałych klientów o referencje. Oczywiście biuro powinno posiadać swoją stronę internetową – obecnie większość klientów poszukuje tego rodzaju usług właśnie w sieci. Istotne znaczenie mają również ceny usług – warto je ustalić na takim poziomie, aby były atrakcyjne zarówno dla niewielkiej spółki cywilnej, jak i dla większej spółki z o.o., czy innych przedsiębiorstw. Dzięki temu przedsiębiorca wykonując rachunek zysków i strat przekona się, że warto skorzystać z naszych usług. Oprócz wspomnianych już elementów bardzo ważne jest to, aby każdy klient miał wgląd do swoich dokumentów po zalogowaniu się do sieci. Dzięki temu będzie mógł na bieżąco sprawdzić dochód, koszty uzyskania przychodu, czy nawet obliczenia związane z podatkiem dochodowym, czy zus.

Kolejnym istotnym elementem w budowaniu swojej pozycji na rynku jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa. Należy zatrudniać wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki zarówno w zakresie podatków, jak i doradztwa podatkowego opole. Niemniej ważna jest polisa OC, którą tego typu podmioty mają obowiązek wykupić. Najtańsza opcja ubezpieczenia nie jest najlepszym wyborem, ponieważ nie zabezpiecza ona w odpowiednim stopniu interesów klientów. Aby być bezkonkurencyjnym warto wykupić droższą polisę i zaoferować klientom dodatkowe profity w postaci np. reprezentowania przed urzędami lub sądami, czy pomocy w zminimalizowaniu kosztów uzyskania przychodu. Niemniej ważna jest możliwość natychmiastowego kontaktu w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, czy problemów. Zastosowanie się do tych wskazówek pozwoli osiągnąc sukces w tej branży.

 
 
 
 
Live Chat Software