Biuro rachunkowe, czy własna księgowość?

Prowadzenie działalności niesie ze sobą obowiązki związane z księgowością. Przedsiębiorca jest zobowiązany do terminowego i rzetelnego wypełniania oraz składania deklaracji podatkowych, czy zus, a także do prowadzenia kompleksowej dokumentacji związanej z kadrami i płacami. Wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, ponieważ jakikolwiek błąd może przyczynić się do nałożenia kary przez urząd skarbowy lub inne instytucje zajmujące się kontrolowaniem firm. Z tego właśnie względu zwykle w każdym w przedsiębiorstwie tworzone są stanowiska pracy dla księgowych, co niestety niesie ze sobą duże wydatki. Jest to szczególnie uciążliwe dla przedsiębiorców, którzy dopiero zakładają działalność i mają ograniczone fundusze. Często zdarza się, że próbują oni samodzielnie prowadzić księgowość, co niestety nie jest łatwe. Poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych wymaga szerokiej wiedzy, którą w dodatku trzeba na bieżąco aktualizować. Poza tym wszelkie sprawy związane z rozliczaniem pracowników, czy podatkami są bardzo absorbujące, przez co trudno znaleźć czas na zajęcie się rozwojem swojej firmy.

Znacznie wygodniejszym i mniej czasochłonnym rozwiązaniem jest z pewnością skorzystanie z usług biura rachunkowo-podatkowego. Jest to też opcja znacznie tańsza niż zatrudnienie księgowego, czy utworzenie działu księgowości we własnym przedsiębiorstwie. Z usług takich podmiotów korzysta wielu przedsiębiorców, prowadzących różne rodzaje działalności. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to spółka cywilna, czy spółka z o.o., ponieważ oferta skierowana jest do każdego właściciela firmy i to bez względu na to, czy jest płatnikiem vat. Tego typu podmioty zapewniają rzetelną obsługę, ale trzeba pamiętać, że nie każde biuro działa legalnie. Z tego właśnie względu przy wyborze oferty warto sprawdzać, czy ma ono odpowiednie certyfikaty, np. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, czy Certyfikat Księgowy wydawany przez Ministerstwo Finansów. Daje to pewność, że wybrane biuro zatrudnia wyłącznie najwyższej klasy specjalistów i dba o ciągłe podnoszenie ich kwalifikacji.

Bez wątpienia skorzystanie z profesjonalnej księgowości opole jest znacznie wygodniejsze i jednocześnie tańsze niż zatrudnianie własnych pracowników. Takie podmioty gwarantują wysoki poziom usług i bezpieczeństwo. Są one zobowiązane do posiadania polisy OC, dzięki której w przypadku jakichkolwiek błędów, czy nierzetelnej obsługi przedsiębiorca może otrzymać odszkodowanie adekwatne do poniesionej szkody. Biuro prowadzi nie tylko wszystkie sprawy związane z księgowością, ale również kadrami i płacami, a nawet doradztwem podatkowym i biznesowym. Jest to ogromne odciążenie dla przedsiębiorcy, który może swój czas w całości poświęcić sprawom związanym z rozwojem firmy. Skorzystanie z usług biura jest z pewnością znacznie bardziej komfortowe niż zatrudnianie księgowego, który przecież może zachorować lub popełnić błędy, które będą przedsiębiorcę naprawdę dużo kosztować. Jak zatem widać znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie profesjonalnego podmiotu, który będzie prowadzić księgi firmy.

 
 
 
 
Live Chat Software