Biuro rachunkowe dla ciebie

Zakładasz działalność i chcesz samodzielnie się rozliczać? Cóż, możesz oczywiście spróbować, zwłaszcza jeśli poświęcając czas i energię na rozwój firmy znajdziesz jeszcze odpowiednio dużo siły na pilnowanie zmian w przepisach i skrupulatne prowadzenie dokumentacji. W praktyce niestety często okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Trudno jest utrzymać porządek w dokumentach i jednocześnie rozwijać działalność, dlatego zamiast utrudniać sobie życie, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Oczywiście w początkowym etapie działalności raczej trudno znaleźć środki na utworzenie etatu dla księgowego, dlatego warto zastanowić się na również korzystnym rozwiązaniem, jakim jest outsourcing księgowy. Oddając dokumenty doskonale wykwalifikowanym pracownikom biura rachunkowego opole zyskasz czas dla swojej firmy i pewność, że dokumentacja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zyska na tym twoje przedsiębiorstwo, które zwłaszcza w początkowym etapie wymaga wielu zabiegów.

Dobrego biura warto poszukać jeszcze przed dokonaniem wpisu do CEiDG. Zastanawiasz się dlaczego? To proste – ponieważ posiadający odpowiednie kwalifikacje księgowy pomoże ci wybrać najlepszą formę prowadzenia ksiąg oraz rozliczania się z urzędem skarbowym. Dzięki temu już w początkowym etapie współpracy księgowy będzie wiedział wszystko, co potrzebne do sprawnego prowadzenia ksiąg, rozliczania podatków, czy składek zus. Jednak pytanie brzmi, jak znaleźć takie biuro, w którym obsługa będzie na najwyższym poziomie. Warto zacząć od siebie, czyli po prostu zastanów się jakie masz oczekiwania odnośnie tego typu współpracy. To właśnie od zakresu obowiązków zależy w dużej mierze cena usługi, dlatego trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, czym biuro powinno się zajmować, a co możemy robić samodzielnie. Generalnie najwygodniejsza opcją, to przekazanie firmie księgowej wszystkich zadań związanych z księgowością i kadrami. Dzięki temu w biurze przygotowane będą wszystkie ważne dokumenty, w tym zarówno bilans, jak i np. umowa o pracę.
Po ustaleniu swoich oczekiwań trzeba jeszcze sprawdzić kwalifikacje osób zatrudnionych w biurze. Unikaj podmiotów, w których zatrudnione są osoby bez odpowiednich certyfikatów i wykształcenia. W każdym profesjonalnym biurze powinni być zatrudnieni doradcy podatkowi oraz osoby, które mają certyfikat np. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Warto również sprawdzić, czy biuro posiada polisę OC i jaki jest jego zakres odpowiedzialności za wykonywane prace. Nie zaszkodzi też zapytać o formę współpracy. Najwygodniejsza będzie na pewno możliwość przekazywania dokumentów online, poprzez dedykowaną aplikację. Jest to duże ułatwienie, ponieważ nie trzeba osobiście zawozić dokumentów do biura. Ten obowiązek jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza jeśli siedziba biura znajduje się z dala od twojej firmy. Pamiętaj też o sprawdzeniu cen usług – porównaj oferty kilku podobnych podmiotów i wybierz taki, który zapewni najlepsze warunki zarówno pod względem ceny, jak i jakości obsługi, czy zakresu usług.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software