Biuro rachunkowe – jak wybrać najlepsze?

Masz serdecznie dosyć zajmowania się rachunkowością i podatkami w swojej firmie? Czas, który na to poświęcasz mógłbyś przecież przeznaczyć na rozwój działalności i zdobywanie nowych kontrahentów. Jak zatem uwolnić się od tego uciążliwego obowiązku i jednocześnie nie zaszkodzić swojej firmie? To proste – skorzystaj z usług profesjonalistów i wybierz outsourcing księgowy. Obecnie tego typu usługi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, na co ogromny wpływ ma z pewnością złożoność zagadnień podatkowych. Poza tym, dzięki outsourcingowi nie będziesz mieć kłopotu z archiwizacją dokumentów finansowych, które przecież muszą być przechowywane przez kolejnych 5 l;at podatkowych. Biuro rachunkowe opole przechowa je w odpowiednio zabezpieczonym archiwum oraz wykona kopie zapasowe, zapewniając ci dostęp do dokumentacji poprzez np. dedykowany serwis internetowy z odpowiednim oprogramowaniem. Jest to z pewnością dużo wygodniejsze rozwiązanie, niż przeznaczanie osobnego pomieszczenia na tworzenie archiwum we własnej firmie.

Jednak, aby taka współpraca przyniosła ci korzyści, musisz bardzo uważnie wybrać podmiot, z którym podpiszesz umowę. Dlaczego? Otóż dlatego, że taka współpraca jest długoterminowa, więc warto poświęcić trochę czasu na to, aby jakość usług była na najwyższym poziomie. Niestety nie każde biuro oferuje taki sam poziom usług, dlatego zwróć uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z nich są z pewnością kwalifikacje zawodowe pracujących w nim księgowych, czy radców prawnych. Obecnie nie ma już obowiązku posiadania przez takie osoby imiennego certyfikatu wydawanego przez ministra finansów. Sprawdź więc, czy w wybranym przez ciebie biurze rachunkowym pracują osoby mające uprawnienia radcy prawnego, czy chociażby posiadające certyfikaty renomowanych instytucji, np. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Nie zaszkodzi też zapytać, czy biuro posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na poziomie wyższym niż wymagane minimum wynoszące 5 tysięcy euro.
To nie wszystko. Na udaną współpracę z duży wpływ mają również inne czynniki. Kwestią niezmiernie ważną jest zwłaszcza długość oraz zakres wsparcia merytorycznego. Sprawdź więc na to, w jakich godzinach możesz liczyć na doradztwo podatkowe oraz w jaki sposób możesz skontaktować się z pracownikami biura. Im bardziej elastyczny czas pracy, tym lepiej dla ciebie, ponieważ w razie potrzeby bez problemu uzyskasz poradę, czy wsparcie w zakresie, np. optymalizacji kosztów firmowych. Niemniej istotne jest to, w jaki sposób można dostarczać dokumenty do biura. W dzisiejszych czasach nowoczesne biura umożliwiają swoim klientom przesyłanie niezbędnych dokumentów drogą elektroniczną, a także udostępniają specjalistyczne narzędzia do fakturowania, dzięki czemu operacje księgowe wykonywane są na bieżąco. Pozwala to także na udostępnienie przedsiębiorcom potrzebnych dokumentów bez konieczności ich żmudnego wyszukiwania w archiwum. Pamiętaj też o tym, aby sprawdzić opinie o biurze, które można łatwo znaleźć na stronie internetowej takiego podmiotu.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software