Biuro rachunkowe z certyfikatem

W związku z deregulacją zawodu księgowego powstały pewne obawy co do rzetelności świadczonych przez niektóry podmioty usług. Obecnie biuro rachunkowe może założyć każdy i to bez konieczności posiadania Certyfikatu Księgowego. Choć deregulacja zawodu księgowego ma z pewnością wiele zalet, to jednak obecnie trudno jest ocenić, czy wybrane biuro rachunkowe opole jest wiarygodne. Prowadzenie księgowości wymaga przecież odpowiednich kwalifikacji, których potwierdzeniem był wspomniany wcześniej certyfikat. Zadaniem biura rachunkowego opole jest nie tylko doradztwo podatkowe, ale również wszelkie inne czynności związane z prowadzeniem ksiąg, w tym. m.in. składanie deklaracji podatkowych i deklaracji zus, opłacanie składek zus i podatków, czy nawet tworzenie rachunku zysków i strat oraz obliczanie kosztów uzyskania przychodu. Oznacza to, że większość spraw istotnych dla prowadzenia działalności znajduje się w rękach pracowników biura. Właśnie dlatego przedsiębiorcy tak ostrożnie podchodzą do korzystania z tego rodzaju usług i wybierają podmiot prowadzący księgowość opole po wcześniejszym jego sprawdzeniu.

Istnieje jednak sposób, aby uwiarygodnić usługi, a jest nim uzyskanie certyfikatu C.I.K. lub certyfikatu eksperta usług księgowych, który wydawany jest przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Wiąże się to z koniecznością ciągłego szkolenia personelu oraz zatrudnia wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Równie ważna jest nieposzlakowana opinia, którą wystawić mogą klienci doradztwa podatkowego opole. Biuro, które posiada któryś z tych certyfikatów lub oba z pewnością łatwiej pozyska klientów, ponieważ będzie bardziej wiarygodne. Bez obaw będą oni mogli powierzyć mu swoje sprawy związane z prowadzeniem ksiąg, a także inne, takie jak chociażby sporządzenie umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia, czy bilansu. Ponadto podmiot zajmujący się księgami odpowiada również za odprowadzanie podatku dochodowego, obliczenie kosztów leasingu, amortyzacji, czy samochodu w firmie. Nie dziwi więc fakt, że jedynie certyfikowane biura mają szansę utrzymać się na rynku i wygenerować przychód.

Na liście płac takiego biura powinni znajdować się nie tylko księgowi, ale również prawnicy, czy informatycy. Dzięki temu oferowane przez nie usługi będą kompleksowe, a klienci nie będą musieli szukać innego kontrahenta. Ponadto biura zatrudniające taką kadrę mogą reprezentować swoich klientów przed sądami i różnego rodzaju instytucjami, co przynosi dodatkowy dochód. Z takiej oferty chętnie skorzysta każdy przedsiębiorca prowadzący spółkę z o.o., spółkę cywilną, czy jakikolwiek inny rodzaj działalności. Warto więc postarać się o to, by oferta biura była konkurencyjna i przede wszystkim zapewniała klientom duży wybór w zakresie świadczonych usług. Niemniej ważne są wspomniane wcześniej certyfikaty oraz polisa OC, chroniąca interesy przedsiębiorców powierzających swoje księgi tego rodzaju podmiotom. Zainwestowanie we wspomniane elementy zapewni sukces na dość hermetycznym rynku biur rachunkowych.

 
 
 
 
Live Chat Software