Czy księgowy zastąpi doradcę podatkowego

Jeszcze parę lat temu tak naprawdę, nie było żadnego zagrożenia i doradca podatkowy zajmował się naprawdę wieloma sprawami. Trzeba jednak powiedzieć szczerze, że czasy jednak się zmieniają. Obecnie to każdy może pełnić podobne usługi tylko poprzez założenie własnej działalności opartej jakby nie patrzeć na tym schemacie. Działalność księgowa wydaje się bardzo odpowiedzialną sprawą jednak w istocie poprzez działania związane z uwolnieniem zawodu nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich takich instytucji. Wydaje się, że tego typu działania ostatecznie prowadzą do wielu różnych nieprawidłowości. Problem wynika z zatrudniania mało doświadczonych, ale tanich pracowników oraz zabezpieczeniu, a raczej jego braku interesu klienta. W małych biurach rachunkowych czy też biurach księgowych może dochodzić do sytuacji, gdy przepisy związane z tajemnicą zawodową są nieprzestrzegane, a to zwiększa zagrożenie zwłaszcza dla klienta. Takie małe biuro bez doświadczenia może prowadzić nawet do 200/250 różnych spółek. Brak odpowiedniego wykształcenia pracowników, a także ich ilość przekłada się więc na jakość pracy.

Zmiany na gorsze
Wiele normalnych przedsiębiorstw, które dotychczas zajmowało się sprawami podatkowymi i różnymi innymi bilansami jest zaniepokojone tym, co teraz się dzieje. Dużo wykształconych osób uważa, że dzisiaj niekaralność nie jest powodem do tego, aby ktoś mógł prowadzić biuro rachunkowe. Niektórzy twierdzą, że dla dobra wielu klientów i firm dobrze byłoby wprowadzić znowu jakieś konkretne kryteria. Na to jednak się nie zapowiada bowiem zawód ten, został już całkowicie uwolniony. Prowadzenie ksiąg rachunkowych nie jest łatwe a mniejsze tak naprawdę mało zamożne firmy nie myślą o pracownikach z odpowiednim certyfikatem. Wiązałoby się to z o wiele większym wynagrodzeniem, jakie musiałby płacić takie firmy a niektórych zwyczajnie na to nie stać. Wolą więc wprowadzać kiepską jakość usług zabierając klientów innym. Niektórzy nie są świadomi tego, jakie zagrożenie nad nimi jest. Bardzo duża część takich klientów czuje się nawet oszukana choć w świetle obowiązującego prawa nie doszło do jego naruszenia czy złamania. Może właśnie dlatego trzeba mówić, że są to jednak zmiany na gorsze, ponieważ nie każdy może być księgowym.

Jak zacząć działalność
Na pewno każdy zastanawia się jak rozpocząć działanie firmy doradczej. To nic trudnego wystarczy odpowiednia pieczątka za 200 zł zaświadczenie o niekaralności i może rozpoczynać własny biznes. Wielu zawodowych księgowych z wykształceniem nie może uwierzyć w to, co się dzieje, ponieważ każde dodatkowe biuro rachunkowe Opole to jednak konkurencja.

Co dalej
Przecież nie przestaniemy nagle prowadzić usług tylko dlatego, że zawód został uwolniony i powstało wiele nowych firm. Najważniejszym zadaniem jest trzymać tę samą jakość, którą oferowaliśmy wcześniej i nie zważać na konkurencję. Nasze finanse nie powinny być nadszarpnięte w końcu, oferujemy doświadczenie i zaangażowanie klient zawsze to doceni. Firmy również, ponieważ wolą zapłacić więcej, ale dzięki temu mieć gwarancję dobrze wykonanego zadania.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software