Czy warto korzystać z outsourcingu księgowego?

Płynność finansowa firmy jest niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania. Niestety czasem wystarczy chwila nieuwagi lub drobny błąd, aby powstały trudne do spłacenia zaległości podatkowe. Narażają one przedsiębiorcę na płacenie odsetek oraz na różnego rodzaju kary i kontrole, które mogą być naprawdę uciążliwe. Tymczasem w przypadku outsourcingu księgowego w razie pojawienia się takich problemów przedsiębiorca może otrzymać odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Profesjonalne biura posiadają odpowiednie polisy, dzięki czemu finansowe skutki ewentualnych błędów nie są aż tak uciążliwe. Ponadto biuro rachunkowe opole zapewnia bezpieczeństwo danych. Przede wszystkim w takim podmiocie korzysta się ze specjalistycznego oprogramowania oraz odpowiednich zabezpieczeń. Bezpieczne są zarówno dane dotyczące podatków, jak i np. każdej umowy o dzieło, czy też dokumentacji związanej z leasingiem. Co ważne, dokumenty są również zabezpieczone przed kradzieżą, czy przed zniszczeniem nośników danych.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z outsourcingu księgowego? Na pewno dlatego, że zapewnia to sporą oszczędność czasu. Przede wszystkim nie trzeba samodzielnie dostarczać dokumentów do różnego rodzaju urzędów i instytucji. Jak wiadomo taki obowiązek jest bardzo czasochłonny, ponieważ trzeba nie tylko pokonać korki, ale i odstać swoje w kolejkach i samodzielnie wypełnić wszystkie wymagane rubryczki w deklaracjach podatkowych, co niejednokrotnie wymaga korzystania z poradników i instrukcji. Nietrudno zauważyć, że zajmuje to dużo czasu, który można przecież poświęcić na rozwój przedsiębiorstwa. Tymczasem wystarczy udzielenie odpowiednich pełnomocnictw pracownikom biura rachunkowo-podatkowego, aby scedować ten obowiązek na bardziej kompetentne osoby. Outsourcing księgowy to naprawdę ogromna oszczędność czasu, ponieważ większość spraw w urzędach może być załatwiona bez konieczności osobistego stawiennictwa przedsiębiorcy. Co ważne, dzięki dodatkowym pełnomocnictwom pracownicy biura mogą też reprezentować klientów podczas różnego rodzaju kontroli, czy audytów.
Outsourcing księgowy to również oszczędność pieniędzy. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów tworzenia miejsca pracy, a także wynagrodzenia i szkolenia pracownika zajmującego się prowadzeniem ksiąg. Sam zakup sprzętu i oprogramowania to naprawdę duży wydatek, na który niewiele firm może sobie pozwolić, zwłaszcza w początkowym etapie działalności. Niemniej ważne jest to, że przedsiębiorca nie musi ponosić wydatków na zakup fachowej literatury. Unika również kar skarbowych i odsetek, które naliczane są w przypadku błędnie wykonanych deklaracji. Niektóre biura zapewniają również wsparcie w wyprowadzeniu firmy z różnego rodzaju zaległości, zwłaszcza w zakresie kumulacji zaległych podatków. Cena outsourcingu księgowego jest znacznie niższa niż tworzenia stanowiska pracy, a dzięki profesjonalnemu podejściu można zyskać wyjątkowy komfort i zająć się tym, co najważniejsze dla firmy, czyli zarabianiem pieniędzy i zdobywaniem nowych klientów.

 
 
 
 
Live Chat Software