Dobry księgowy to klucz sukcesu firmy

Posiadanie dobrego księgowego to klucz do sukcesu każdej firm, bez względu na to, w jakiej branży ona rywalizuje o klientów, jak również w innych miejscach, takich jak choćby organizacje pożytku publicznego, nastawionych na wspieranie osób, zgodnie ze statutowymi celami swojego istnienia. Okazuje się, że jest tańszy sposób na posiadanie wykwalifikowanej pomocy z tej dziedziny, aniżeli zatrudnianie jej w swoim podmiocie gospodarczym, czy też w organizacji. Można oczywiście skorzystać z usług profesjonalnego biura, dla jakiego każda operacja o charakterze finansowym będzie łatwa do zapisania na odpowiednich kontach – i to zarówno syntetycznych, jak też analitycznych. Taka księgowość prowadzona jest starannie, o ile postawi się na opolskie biuro, które znane jest z tego, że bardzo poważnie podchodzi do wszelkich swoich obowiązków, niezależnie od tego, czy chodzi o prowadzenie spraw dużej firmy, często o znaczeniu międzynarodowym, czy też niewielkiej, jaką może być chociażby mały sklepik osiedlowy. Za każdym razem księgowość Opole prowadzi do umiejscowienia poszczególnych kwot pieniędzy, obrazujących wydarzenia, do jakich doszło w konkretnym podmiocie, dzięki czemu udaje się sporządzić sprawozdanie finansowe, które pokazuje, jaka jest kondycja finansowa jednostki, zarówno jeżeli chodzi o wynik finansowy, jak również stan posiadanego majątku trwałego i obrotowego. Podstawą do księgowania kwot na kontach są oczywiście dokumenty. Księgowy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że przykładem dokumenty, na podstawie którego można zarachować konkretne środki jest faktura VAT, a z kolei paragon fiskalny absolutnie nie może być traktowany równorzędnie.

Zadaniami każdego księgowego, który odpowiada za całość spraw rachunkowych w danym miejscu, jest bez wątpienia kontakt z takimi instytucjami, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także Urząd Skarbowy. Prowadzenie rozliczeń musi się odbywać w sposób przemyślany, tak ażeby nie doszło do niepotrzebnych błędów, jakie musiałyby być szybko skorygowane w deklaracjach. ZUS oczekuje każdego miesiąca, w wyznaczonych terminach, wpływów składek, które są odprowadzane z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, a także świadczeń na rzecz pracowników, to jest takich składek jak między innymi emerytalna, rentowa oraz wypadkowa. Wszelkie składki ZUS wyliczane są w stosunku do wysokości wynagrodzenia brutto – zarówno tak zwane pracownika, jak również pracodawcy. Kolejnym obciążeniem jest zaliczka na podatek dochodowy, jaki jest odprowadzany do Skarbówki. Tu na szczęście nie trzeba przedstawiać deklaracji co miesiąc, jak to ma miejscu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, natomiast wystarczy złożyć stosowny PIT raz do roku.

Dla dobrego specjalisty, zarówno deklaracje podatkowe, jak i deklaracje ZUS nie są trudne do wypełnienia, ponieważ odbywa się to automatycznie. Jeżeli ktoś raz nauczy się, w jaki sposób należy wypełniać takie deklaracje, na pewno długo tego nie zapomni. Trzeba tylko sprawdzać, czy stawki składek się nie zmieniły, na przykład wypadkowa.

 
 
 
 
Live Chat Software