Doradcy podatkowi też czasem potrzebują wsparcia

Trzeba przyznać, że obecnie biegli rewidenci mogą być bardziej związani z doradcami podatkowymi. Chodzi o podpisany 16 czerwca 2015 r. dokument o współpracy między nimi. Doradztwo podatkowe i biegli rewidenci mogą teraz bez żadnych przeszkód wymieniać się wiedzą oraz umiejętnościami, dzięki czemu obie branże podniosą w bardzo krótkim czasie swoje kompetencje.

Co oznacza dla zwykłego klienta
Jakie korzyści przez to połączenie uzyska klient. Będzie to na pewno całkowicie zmodyfikowana baza usług, w której liczba wspomnianych dodatkowych usług będzie o wiele większa niż ta bazowa. Takie porozumienie poprawia warunki dla kształcenia swoich konkretnych kwalifikacji zawodowych dostosowanych do obu wybranych profesji. Poprawia to znacznie nie tylko promocje tych ludzi, ale także poprzez wymianę doświadczenia uczą się oni zupełnie nowych rzeczy co dla rynku związanego z biurami rachunkowymi czy też innymi instytucjami doradczymi jest potrzebne. Zwiększenie ich zakresu współpracy to próba wprowadzenia tej wspomnianej nowej jakości w życie i co ciekawe ten zabieg już po części zaczyna przynosić korzyści.

Nauka to podstawa
Pole współpracy obu instytucji jest więc o wiele bardziej rozszerzone, dzięki czemu możemy stwierdzić, że wiele różnych podmiotowych usług zostało dodanych tylko po to, aby w przyszłości klient miał o wiele łatwiejszy wybór i to jest krok we właściwą stronę. Księgowość czy też biegli rewidenci zawsze, mieli jakieś braki nie każdy wiedział wszystko a nauka była najważniejszym procesem kształcenia się zwłaszcza w zawodzie. Dzisiaj nauka ta zostaje wyparta poprzez wymianę doświadczeń i umiejętności co sprawia, że biegli rewidenci uczą się od swoich kolegów wiele różnych przydatnych rzeczy, które z czasem okazują się pomocne. Przekłada się to przede wszystkim na pracę z klientem. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że małe kancelarie czy też pojedynczy doradcy nie zawsze są w stanie poradzić sobie na rynku gdzie, panuje duża konkurencja. Na szczęście po tych zmianach i nabyciu nowej wiedzy jednostki, stają się bardziej funkcjonalne a co za tym idzie, stanowią realną konkurencje. Wzajemne uzupełnianie się nie jest złe już dziś widać efekty tego w biurach rachunkowych. Podmioty skarbowe mają to do siebie, że ich praca opiera się głównie na wiedzy i umiejętnościach. To dlatego tego typu porozumienia są w stanie wiele zmienić.

Działanie w regionie
Trzeba też wspomnieć, że takowi doradcy podatkowi działają głównie w mniejszych rejonach. Zazwyczaj jest to rynek lokalny jednak po tych lekkich modyfikacjach, są oni w stanie świadczyć swoje usługi nieco większemu gronu klientów. To wszystko ma swoje plusy i trzeba przyznać, że całość rozwiązania sprawdza się i trzeba podkreślić, że wspomniane zmiany rzeczywiście, niosą ze sobą nową jakość nie jest to tylko kolejne puste i nic nie warte porozumienie. Dlatego też mimo wszystko my jako klienci takich różnych instytucji doradczych będziemy bardzo zadowoleni z nadchodzących zmian. Zyskamy między innymi o wiele większy wybór fachowych usług.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software