Idealne biuro księgowe

27 września 2015

Aktualności

Na rynku usług księgowych panuje bardzo duża konkurencja. Dzięki niej silna presja wywierana jest zwłaszcza na cenniki tego rodzaju podmiotów, co bez wątpienia jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców. Nie można jednak zapominać o tym, że niska cena nie zawsze oznacza odpowiednią jakość świadczonych usług. Oprócz ceny podczas wybierania biura rachunkowego opole należy też zwrócić uwagę na inne aspekty, a zwłaszcza na rzetelność prowadzenia dokumentacji i rozliczeń oraz zakres oferowanych usług. Szczególnie ważnym aspektem współpracy z biurem księgowym jest długość oraz zakres merytorycznego wsparcia. Koniecznie trzeba więc sprawdzić w jakich godzinach i za pomocą jakich kanałów komunikacji biuro jest dostępne dla swoich klientów. W tym wypadku najlepiej jest wybrać firmę, która elastycznie dostosowuje się do potrzeb klienta, dzięki czemu może on w każdej chwili uzyskać odpowiednie wsparcie. Powinno ono obejmować również doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów uzyskania przychodu, czy innych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podczas poszukiwania idealnego biura księgowego należy też sprawdzić jak wygląda kwestia dostępu do dokumentacji. Może się bowiem zdarzyć, że właściciel firmy będzie pilnie potrzebował jakiegoś dokumentu, który został przekazany do biura. W nowoczesnych podmiotach księgowych dokumenty są skanowane, dzięki czemu mogą być od razu dostarczone przedsiębiorcy. Z tym właśnie wiąże się kolejne kryterium wyboru biura rachunkowego – bardzo ważne jest bowiem to, jakie stosuje ono formy komunikacji i z jakich dodatkowych usług mogą korzystać jego klienci. Najlepiej, jeśli wszystkie wymagane dokumenty można przesyłać za pośrednictwem kuriera lub poczty elektronicznej. Ponadto biuro powinno oferować swoim klientom nowoczesne narzędzia do fakturowania, które jednocześnie dają im wgląd w prowadzone operacje księgowe. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod komunikacji przedsiębiorcy oszczędzają czas i redukują koszty związane np. z koniecznością dojazdów do biura.
Wybierając outsourcing księgowy należy też sprawdzić, jaki jest umowny zakres odpowiedzialności biura rachunkowego opole. W przypadku szczególnie niskich cen usług może zdarzyć się, że podmiot księgowy nie reprezentuje przedsiębiorcy przed urzędami lub pobiera za to dodatkowe opłaty. Warto również zwrócić uwagę na to, czy biuro przynależy do różnego rodzaju organizacji branżowych. Jedną z najbardziej znanych i prestiżowych jest z pewnością Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Podobny charakter ma również Centrum Informacji Księgowej. Są to instytucje, które na bieżąco nadzorują kompetencje swoich członków i dbają o odpowiednie kwalifikacje zrzeszonych podmiotów. Następnym elementem, który trzeba sprawdzić jest wysokość sumy gwarancyjnej. Wyznacza ona limit odpowiedzialności ubezpieczyciela, więc im jest ona wyższa, tym większa szansa na całkowite zrekompensowanie ewentualnych szkód. Nie zaszkodzi również sprawdzić opinii o wybranym biurze np. w internecie /np. Google+/ lub u znajomych przedsiębiorców.

 
 
 
 
Live Chat Software