Jak reklamować usługi księgowe?

Zapotrzebowanie na usługi księgowe stale rośnie, a w odpowiedzi na to powstaje coraz więcej biur rachunkowych. Konkurencja jest więc naprawdę duża, dlatego zdobycie i utrzymanie klientów nie jest łatwe. Oferując prowadzenie księgowości, czy dokumentacji kadrowo-płacowej wraz ze składaniem deklaracji zus i innych dokumentów nie przyciągniemy do siebie nowych klientów i nie wyróżnimy się na tle innych biur. Na pewno trzeba więc pamiętać reklamie. W dzisiejszych czasach każde biuro musi posiadać profesjonalną stronę internetową. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy zamieścić na niej oferty, cennika i danych kontaktowych. Jest to tylko absolutne minimum, a to zdecydowanie za mało. Warto napisać coś więcej na temat historii firmy, przedstawić jej pracowników oraz uprawnienia i certyfikaty, które posiadają. Poza tym na stronie muszą się też znaleźć referencje klientów – nie musi ich być dużo, gdyż może to prezentować się zbyt sztucznie. Niemniej warto umieścić kilka opinii wyrażonych przez zadowolonych klientów, którzy będą mogli potwierdzić wysoką jakość usług.

Sama strona internetowa jednak nie wystarczy, aby wyróżnić się spośród konkurencji. Ważne jest bowiem to, aby nasza strona była łatwa do znalezienia. Pomoże w tym pozycjonowanie, dzięki któremu po wpisaniu odpowiedniego słowa kluczowego, np. „księgowość opole” adres naszej strony pojawi się jako jeden z pierwszych w wynikach wyszukiwania. Warto też pamiętać o tym, aby umieścić informacje o swoim serwisie w specjalnych katalogach internetowych, dzięki czemu potencjalni klienci będą mogli nas łatwiej znaleźć. Kwestie związane z pozycjonowaniem najlepiej powierzyć profesjonalistom. Nie można też zapominać o innych formach reklamy, zwłaszcza w internecie.
Reklama to oczywiście nie wszystko. Najważniejsza jest bowiem wysoka jakość usług, gdyż to właśnie ona pozwala zatrzymać klienta. Nawet najbardziej wyszukana akcja marketingowa nie pomoże, jeśli usługi nie są wykonywane w sposób sumienny i staranny. To właśnie zadowoleni klienci pozwalają na zdobycie kolejnych klientów, gdyż wielu przedsiębiorców w kwestii wyboru biura rachunkowego zawierza referencjom swoich znajomych. Warto więc uzmysłowić sobie, że nawet jedna negatywna opinia może bezpowrotnie zniszczyć wszystkie wysiłki podjęte w celu promocji oraz pozyskania klientów. Dobrym pomysłem na znalezienie nowych kontrahentów jest tzw. system poleceń. Metod takich działań promocyjnych jest wiele, ale jedną z najskuteczniejszych jest oczywiście udzielanie rabatów osobom, które zachęcą swoich znajomych do skorzystania z naszych usług. Warto też postarać się o rekomendacje państwowych instytucji, np. Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, czy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Na zadowolenie klientów na pewno duży wpływ ma jakość usług, ale trzeba też pamiętać o tym, by współpraca nie sprawiała im trudności. Ważny jest zarówno sposób kontaktu, jak i dostarczania dokumentów do księgowania. Doskonałym pomysłem jest udostępnianie nowoczesnych aplikacji do fakturowania online, dzięki którym wszelkie dane można będzie pozyskać w bardzo prosty sposób.

 
 
 
 
Live Chat Software