Jak zdobyć klientów?

Założenie i prowadzenie biura rachunkowego jest obecnie łatwiejsze, ponieważ od roku 2014 zawód księgowego uległ deregulacji. Oznacza to, iż do założenia takiego biura nie jest potrzebne zdanie specjalnego egzaminu i uzyskanie państwowego certyfikatu. W związku z tym na rynku pojawiło się mnóstwo różnego rodzaju podmiotów oferujących prowadzenie ksiąg i doradztwo podatkowe. Konkurencja jest więc ogromna i każda osoba otwierająca biuro rachunkowe opole zastanawia się jak zdobyć klientów. Nie jest to łatwe i sporo takich firm szybko upada. Jednak dzięki odpowiedniemu podejściu można nie tylko utrzymać się na rynku, ale jeszcze wygenerować spory przychód. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba przygotować konkurencyjną ofertę. Chodzi tu oczywiście nie tylko o ceny, ale o zakres świadczonych usług. W asortymencie powinno się zaleźć m.in. składanie deklaracji podatkowych i deklaracji zus, prowadzenie dokumentacji związanej z leasingiem i amortyzacją samochodu w firmie, a także przygotowywanie umów, np. umowy zlecenia, umowy o dzieło, czy umowy o pracę.

Oczywiście zakres usług może być znacznie większy. Nie można też zapomnieć o doradztwie podatkowym oraz kompleksowym prowadzeniu księgowości opole. Biuro rachunkowe opole powinno także zajmować się opłacaniem składek zus, tworzeniem listy płac oraz obniżaniem kosztów uzyskanie przychodów. Czy to wystarczy, by zdobyć i zatrzymać klientów? Być może tak, ale w dobie tak ogromnej konkurencji trzeba zrobić coś więcej. Tym czymś może być chociażby doradztwo podatkowe opole dostępne online lub przez telefon. Poza tym należy zadbać o to, aby klienci mogli mieć wgląd do dokumentacji dotyczącej swoich firm przez internet. Jest to właściwie niezbędny element świadczenia usług rachunkowych i księgowych w dzisiejszych czasach. Trudno wręcz wyobrazić sobie działalność tego rodzaju podmiotu bez profesjonalnego oprogramowania. Co ciekawe, niektóre osoby zakładające biura zdają się o tym zapominać, co szybko skutkuje brakiem zainteresowania ich usługami.

Jaki jeszcze element ułatwia zdobycie klientów? Na pewno jest to wiarygodność. Istotne są zwłaszcza opinie innych klientów, z których warto przygotować swoiste portfolio. Zaufanie można zdobyć przede wszystkim doskonałą jakością obsługi oraz bezbłędnym wykonywaniem swoich obowiązków. W ten sposób do naszego biura trafi nie tylko niewielka spółka cywilna, czy spółka z o.o., ale także inne przedsiębiorstwa, poszukujące profesjonalnej obsługi w zakresie księgowości. Należy zadbać o to, by każde rozliczenie, łącznie z podatkiem dochodowym i innymi podatkami było odprowadzane o czasie, a w dokumentach panował porządek. Jeszcze jednym elementem, na który klienci zwracają uwagę są specjalne certyfikaty zawodowe oraz ceny usług. Powinny być one konkurencyjne, aby koszty skorzystania z usług naszego biura nie były dla pracodawcy zbyt wysokie. Równie istotna jest polisa OC, którą każdy tego rodzaju podmiot ma obowiązek wykupić. Nie zaszkodzi zdecydować się na nieco szerszy zakres tego ubezpieczenia, dzięki czemu interesy klientów będą odpowiednio zabezpieczon

Doradcy z Biura rachunkowe Opole

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software