Kompleksowe doradztwo podatkowe

Czym zajmują się biura rachunkowe? Są to podmioty wyspecjalizowane w prowadzeniu Ksiąg Przychodów i Rozchodów podatników będących płatnikami vat i tych, którzy są z niego zwolnieni. Ponadto zajmują się one doradztwem podatkowym i wieloma innym aspektami związanymi z działalnością przedsiębiorstw. Usługowe prowadzenie ksiąg podatkowych to oferta, z której korzysta wielu właścicieli małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, w których nie utworzono osobnych działów zajmujących się prowadzeniem księgowości. Tego rodzaju podmioty zajmują się obsługą firm o różnorodnych profilach działalności – zarówno przedsiębiorstwami usługowymi, jak i handlowymi, czy produkcyjnymi. Najlepsze biura zapewniają elastyczną ofertę oraz różnorodne formy współpracy. Powinny być też otwarte na potrzeby klientów i cechować się doświadczeniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ między przedsiębiorcom a biurem najważniejsze jest zaufanie oraz profesjonalizm. Ważne jest też to, aby firma, która korzysta z usług takiego podmiotu systematycznie dostarczała do biura wszystkie istotne dokumenty księgowe.

Czy opłaca się korzystać z kompleksowych usług biur zajmujących się prowadzeniem ksiąg? Przed podjęciem decyzji na pewno warto wykonać rachunek zysków i strat, by mieć pewność, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla naszego przedsiębiorstwa. Zwykle cena usług jest znacznie niższa od kosztów przygotowania stanowiska pracy dla księgowego. Wiąże się to bowiem nie tylko z zatrudnieniem odpowiednio wykwalifikowanego pracownika, ale również z zakupem niezbędnego wyposażenia oraz inwestowania w szkolenia, oprogramowanie i różnego rodzaju materiałów potrzebnych do pracy. Jest to ogromny wydatek, na który wielu przedsiębiorców, zwłaszcza dopiero rozpoczynających swoją działalność nie może sobie pozwolić. Tymczasem zarówno podatki, jak i składki zus trzeba przecież płacić, a ich prawidłowe wyliczenie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie każdej firmy. Z tego właśnie względu skorzystanie z usług specjalistów jest bardzo wygodne i jednocześnie mniej kosztowne niż tworzenie dodatkowego stanowiska pracy lub całego działu.

Jaka jest oferta biur rachunkowo-podatkowych? Wiele zależy oczywiście od tego, jakie są kwalifikacje personelu. Niejednokrotnie w takich firmach zatrudnieni są nie tylko księgowi, ale również informatycy i prawnicy. Dzięki temu przedsiębiorcy mają zapewnioną kompleksową obsługę w wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem swojej spółki z o.o., czy spółki cywilnej. Biuro może np. reprezentować firmę w urzędach lub sądach, choć wymaga to oczywiście odpowiedniego upoważnienia. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza na obsłudze prawnej, która jest zwykle bardzo droga. Decydując się na kompleksowy pakiet usług przedsiębiorca zyskuje komfort i może zająć się wyłącznie rozwijaniem swojej firmy. Zabezpieczeniem interesów osób korzystających z usług biur jest polisa OC, którą tego rodzaju podmioty muszą wykupić. W razie jakichkolwiek problemów przedsiębiorca może liczyć na stosowne odszkodowanie.

 
 
 
 
Live Chat Software