Koniec roku – idealny czas na zmiany

Podejrzewasz, że twoje biuro księgowe nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków? Masz kłopot z uzyskaniem odpowiedzi na swoje pytania lub dostępem do dokumentacji? A może usługi są po prostu zbyt drogie? Nadszedł więc czas na zmiany, ale pamiętaj, że najlepszym terminem na podjęcie decyzji o zmianie firmy księgowej jest z pewnością koniec okresu rozliczeniowego. Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo biur rachunkowych, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Na co trzeba zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że księgowość opole będzie prowadzona w sposób rzetelny? Przede wszystkim trzeba pamiętać o jednej zasadzie – dobre biuro rachunkowo-podatkowe zawsze zapewnia wsparcie i doradztwo. Bez problemu można w nim uzyskać wszelkie ważne informacje, a także otrzymać odpowiedź na nurtujące pytania, np. dotyczące podatku dochodowego, czy samochodu w firmie. Jest to tym bardziej istotne, że przedsiębiorca nie zawsze jest świadomy niektórych zagrożeń, które są związane z zawiłościami księgowymi i podatkowymi.

Doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani księgowi potrafią wykorzystać swoją wiedzę w taki sposób, aby zapewnić wzrost zysków firmy, a także zaoszczędzić przedsiębiorcy kłopotów związanych z kontrolą, czy karami urzędu skarbowego. Niestety nawet w przypadku outsourcingu księgowego to przedsiębiorca, a nie firma rachunkowa, odpowiada z wszelkie błędy. Nieznajomość prawa nie zwalnia bowiem z jego przestrzegania. Zanim zdecydujesz na konkretne biuro sprawdź również jaka jest jego pełna oferta. Niejednokrotnie podmioty tego rodzaju świadczą też usługi dodatkowe, które mają bardzo atrakcyjne ceny. Może to być zarówno profesjonalne doradztwo podatkowe opole, jak i np. wykonywanie tłumaczeń tekstów, czy reprezentacja przed urzędami, a nawet w sądach. Podstawowe usługi to z pewnością prowadzenie ksiąg rachunkowych rozchodowych i przychodowych, a także sporządzanie różnego rodzaju raportów i sprawozdań. Ponadto w biurach prowadzona est również kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa, w tym m.in. sporządzanie listy płac, wystawianie różnego rodzaju zaświadczeń dla pracowników, czy rozliczanie leasingu.
Doświadczone biuro rachunkowe zapewnia swoim klientom dostęp do dokumentacji online oraz pozwala na przesyłanie skanów dokumentów. Najważniejsze cechy takiego podmiotu to z pewnością rzetelność i działanie zgodnie z przepisami. Liczy się również profesjonalizm i bezpieczeństwo, zwłaszcza w kwestii zachowania tajemnicy informacji. Niemniej istotna jest wysoka jakość obsługi i szeroki zakres usług. Zwróć również uwagę na to, czy biuro posiada polisę OC i jaka jest jej wysokość. Im wyższe ubezpieczenie, tym większa pewność, że dokumentacja będzie prowadzona bezbłędnie. Nie zaszkodzi też popytać o wybrane biuro wśród znajomych – to właśnie ich opinie pozwolą na podjęcie ostatecznej decyzji. W niektórych podmiotach oprócz usług księgowych można skorzystać również ze wsparcia prawnika, czy informatyka – z pewnością jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza że ceny usług mogą być znacznie niższe.

 
 
 
 
Live Chat Software