Korzyści z outsourcingu księgowego

W dzisiejszych czasach prawie każdą dziedzinę naszego życia można usprawnić, zlecając wykonywanie różnego rodzaju zadań osobom i firmom, które posiadają do tego odpowiednie kwalifikacje. Jest to szczególnie widoczne w branży finansów i rachunkowości, która jeszcze do niedawna uchodziła za nieco archaiczną i wymagającą stosowania tradycyjnych, czasochłonnych rozwiązań. Obecnie świat księgowości i rachunkowości jest zupełnie inny, co zawdzięczamy postępowi technologicznemu. Większość funkcjonujących w dzisiejszych czasach biur rachunkowych zapewnia swoim klientom najwyższą jakość obsługi i przystosowuje swoją ofertę do obowiązujących w całym kraju standardów i trendów. Nie dziwi więc fakt, iż outsourcing księgowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie nowoczesne, bardzo wygodne, a przy tym atrakcyjne cenowo. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę koszty zatrudnienia w firmie księgowego – utworzenie etatu, przygotowanie miejsca pracy, szkolenia doskonalą, świadczenia pracownicze, a do tego zakup specjalistycznego oprogramowania i konieczność korzystania ze wsparcia specjalistów z dziedziny finansów i prawa to wydatek naprawdę duży i to niejednorazowy.

Jak więc widać znacznie bardziej opłaca się skorzystać z outsourcingu księgowego niż zatrudniać pracownika, który będzie prowadził księgi. Prywatny księgowy to opcja mało wygodna dla przedsiębiorstwa, ponieważ pracownik może pójść na zwolnienie, czy urlop i wówczas pojawia się problem z prowadzeniem dokumentacji. Z tego względu zlecenie prowadzenia ksiąg wyspecjalizowanemu podmiotowi jest nie tylko wygodne, ale też zapewnia firmie spore oszczędności. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu kluczowych filarów swojej firmy i nie musi przejmować się tym, czy wszelkie rozliczenia, w tym chociażby składki zus, czy podatki rozliczane są i opłacane w wymaganych prawem terminach. Ponadto, korzystając z outsourcingu księgowego przedsiębiorca dostaje możliwość elastycznego dostosowywania swojej działalności do zmieniających się warunków gospodarczych i może znacząco zwiększyć dochód.
Zalet korzystania z outsourcingu księgowego jest naprawdę sporo. Jedną z nich jest z pewnością to, iż to firma księgowa a nie przedsiębiorca zajmuje się stałym monitoringiem przepisów prawa i dostosowywaniem swoich działań do nowych wytycznych. Co więcej, klienci korzystający z usług firm księgowych mogą otrzymać odszkodowanie z polisy OC biura, z którym zawarli umowę. Dzięki temu mogą znacząco zniwelować wszelkie straty finansowe powstałe np. wskutek błędów w rozliczeniach. Tego rodzaju pomyłki bywają bardzo bolesne dla polskich firm, ponieważ narażają je na uciążliwe kontrole skarbowe, których efektem bywa nawet bankructwo. Na szczęście w profesjonalnych biurach rachunkowo-podatkowych tego rodzaju błędy występują rzadko i są od razu poprawiane, podczas gdy zatrudniony na etacie księgowy może przyczynić się do powstania naprawdę dużych zaległości podatkowych, w wyniku których przedsiębiorca będzie musiał zapłacić wysokie kary.

 
 
 
 
Live Chat Software