Książki prawnicze czy można je doliczyć do wydatków

Doradca podatkowy zawsze skupia swój obszar działań na sferze, związanej z podatkami, rozliczeniami oraz innymi rzeczami, które mają powiązane z podatkami. Dodatkowo też specjalista ten zajmuje się obsługą prawną danych przedsiębiorstw, które zdecydowały się skorzystać z usług firmy lub biura rachunkowego Opole. Często jednak w pytaniach o wydatki pada kwestia czy zakup książek prawniczych z tematami prawa podatkowego stanowi koszt uzyskania przychodu przez nas.

Podnoszenie kwalifikacji
Doradca podatkowy to jednak bardzo wymagający zawód, który zobowiązuje nas do nieustannego podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. Trzeba powiedzieć, że jest to wymóg ustanowiony w art. 36 pkt 2 ustawy o doradztwie podatkowym. Formalnie rzecz biorąc nakazuje to nam kształcenie a niespełnienie powyższych przepisów może doprowadzić do tego, że będzie prowadzone wobec nas postępowanie dyscyplinarne. Jeśli w trakcie postępowania, udowodni się takie zarzuty to ostatecznie Wyższy Sąd Dyscyplinarny Krajowej Izby Doradców Podatkowych, może nas skreślić z listy firm działających legalnie. Jest to poważna sprawa i nie można jej zbagatelizować, jeśli dalej chcemy prowadzić takie usługi.

Świadomość przepisów
Przepisy są po to, aby ich przestrzegać a ich nieznajomość nie zwalnia nikogo od odpowiedzialności. Zawód księgowego czy doradcy to mimo wszystko sprawy związane z ludźmi i trzeba się kształcić oraz czytać obowiązujące przepisy, aby lepiej radzić sobie z trudnymi sprawami. Oczywiście ta świadomość to nic innego jak wydatki na zakup kodeksów, książek prawniczych, ustaw, oraz innych dzieł związanych z podatkami. Ich brak wiąże się, z tym że nie możemy w praktyce udzielić odpowiedzi na wiele ważnych pytań a wiedza tą, którą zdobyliśmy, może być już nieaktualna. Trzeba mieć na uwadze to, że przepisy bardzo często się, zmieniają a każda nowa nowelizacja poprawia obowiązujące prawa. Trzeba być na bieżąco, jeśli chcemy wykładać prawa w prawidłowy sposób.

Optymalizacja podatkowa
Dzisiaj właściwe rozpoczęcie działalności powiązanej z doradztwem podatkowym zawsze wiąże się z dużymi wydatkami, zanim uda nam się uzyskać jakiś pierwszy przychód. Niestety to kosztowna sprawa i musimy mieć odłożone pieniądze na ten cel. Wydatki te nie są tylko i wyłącznie związane z podnoszeniem zawodu, ale także i z reklamą, opłatami administracyjnymi i innymi kosztami. Tak więc czy doradca ponoszący takie wydatki jak książki prawnicze może liczyć na to, aby wliczyć to wszystko w koszta uzyskania przychodu.

Artykuł mówi
Zgodnie z art. 22 1 ust o podatku dochodowym uzyskanym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów, są tak zwane koszta poniesione w celu osiągnięcia przychodu lub zabezpieczenia inaczej zachowania źródła przychodów. Co do zasadności wydatku niezależnie od tego, jaki to będzie koszt wszystko musi być poddany specjalnej analizie dopiero wtedy przedstawia się kwalifikację prawną Jest jednak wyjątek w tym przepisie polegający na tym, że wskazana jest ogólna przynależność do kategorii kosztów uzyskania przychodu lub wyłącza możliwość zaliczania całości do takiego rodzaju kosztów.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software