Księgowość internetowa

Zastanawiasz się, czy skorzystać z usług biura rachunkowego? Cóż, jest to z pewnością wygodne wyjście, ale coraz większą popularność cieszy się księgowość internetowa. Tego rodzaju serwisy sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy rozliczenia prowadzone są za pomocą księgi przychodów i rozchodów. Jednak mogą z nich korzystać także płatnicy VAT. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy przychód jest oparty na dużej ilości dokumentów wystawionych na małe kwoty. W tradycyjnym biurze księgowym to właśnie od liczby dokumentów zależy cena usług, dlatego taniej będzie rozliczać się online. Oczywiście niska cena to nie jest jedyna zaleta korzystania z rozwiązań internetowych. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodne Zarówno dane swoje, jak i kontrahentów podaje się tylko raz, a system sam zajmuje się całą resztą, czyli:

numerowaniem dokumentów,
znalezieniem właściwego urzędu skarbowego,
księgowaniem we wszelkich niezbędnych ewidencjach.
Przedsiębiorca otrzymuje więc wszystkie dokumenty wypełnione i gotowe do wydruku. Są to zarówno deklaracje IT-5, czy VAT-7, jak np. ZUS DRA. Większości z tych dokumentów nie trzeba nawet drukować, ponieważ można skorzystać z podpisów elektronicznych i przez internet przesyłać wymagane deklaracje podatkowe i inne. Co ważne, z księgowania online można korzystać przez 24 godziny na dobę i to bez konieczności instalowania dodatkowych programów, czy posiadania specjalistycznego sprzętu.
Niewątpliwą zaletą rozwiązań internetowych jest również bezpieczeństwo. Wszystkie dane są na bieżąco archiwizowane, dzięki czemu w razie utraty lub zniszczenia dokumentacji można ją bez problemu na nowo wydrukować. Archiwizacją zajmuje się administracja serwisów księgowych. Dodatkowo można się zabezpieczyć zapisując dokumenty w formie elektronicznej na własnych nośnikach danych, np. płytach CD, czy dyskach zewnętrznych. Takie podwójne zabezpieczenie z pewnością pozwoli uniknąć problemów z utratą lub zniszczeniem newralgicznych dokumentów.
Wiarygodny portal księgowości internetowej to rozwiązanie nie tylko tanie, wygodne i bezpieczne, ale też bardzo funkcjonalne. W momencie, gdy przedsiębiorca za pomocą takowego serwisu wystawia jakąś fakturę jest ona automatycznie księgowana, dzięki czemu pod koniec miesiąca można bez problemu wydrukować wszelkie potrzebne deklaracje zus, czy podatkowe. Generalnie jednak tego rodzaju systemy mają znacznie więcej funkcji, dzięki którym zapewniają kompleksową obsługę małych przedsiębiorstw. Wśród najbardziej przydatnych funkcjonalności znajduje się:
wystawianie faktur,
rejestracja przychodów,
prowadzenie ewidencji kosztów z podziałem na ich rodzaje,
prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów,
prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży VAT,
tworzenie gotowych do wydruku dokumentów,
obliczanie wysokości zobowiązań podatkowych i składek ubezpieczenia,
prowadzenie amortyzacji i ewidencji środków trwałych, pojazdów i wyposażenia,
prowadzenia bazy danych dóbr, usług i kontrahentów, a nawet stanów magazynowych,
pomoc online.

 
 
 
 
Live Chat Software