Outsourcing księgowy dla firm i spółek

Jednym z najważniejszych elementów, o który musi zadbać każdy początkujący przedsiębiorca jest zapewnienie swojej firmie profesjonalnej obsługi księgowej. Niektórzy przedsiębiorcy starają się samodzielnie prowadzić księgowość opole, w wyniku czego zaniedbują kwestie związanie z rozwijaniem swojej działalności i poświęcają mniej czasu np. na zdobywanie nowych klientów. Inni zatrudniają własnych księgowych, co wiąże się z wysokimi kosztami. Zalicza się do nich m.in. utworzenie stanowiska pracy, zakup sprzętu i oprogramowania, czy wynagrodzenie pracownika i finansowanie jego szkoleń. Tymczasem o wiele tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest outsourcing księgowy, czyli zlecenie prowadzenia wszelkich rachunków firmie zewnętrznej. Odpowiednio wykwalifikowane podmioty zapewniają w tym zakresie kompleksową obsługę, a dzięki dużej konkurencji ceny usług są naprawdę atrakcyjne. Co więcej, niektóre firmy księgowe oferują również wiele dodatkowych usług, dzięki czemu prowadzenie działalności jest znacznie łatwiejsze.

Z jakich usług można skorzystać w biurze rachunkowym? Oferta jest dość zróżnicowana, ale większość podmiotów oferuje przede wszystkim prowadzenie ksiąg handlowych, w tym zwłaszcza podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także rejestrów zakupu i sprzedaży vat, ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego, czy ewidencji wyposażenia i środków trwałych. Ponadto w biurach sporządzane są sprawozdania finansowe oraz deklaracje podatkowe. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na pełną obsługę kadrową, w tym chociażby przygotowywanie deklaracji ZUS i podatkowych, czy umów zleceń, o pracę, czy o dzieło. Pracownicy biura w zależności od potrzeb mogą też przygotować lub zmodyfikować zakładowy plan kont i prowadzić rejestrację dowodów księgowych z zachowaniem obowiązujących zasad rachunkowości. Po udzieleniu odpowiednich pełnomocnictw biuro rachunkowe opole oferuje również reprezentowanie przed urzędami, np. urzędem skarbowym, czy ZUS-em. Niektóre biura zatrudniają prawników, dzięki czemu mogą również reprezentować przedsiębiorców w sądach.
Firmy i spółki korzystające z outsourcingu księgowego mogą co miesiąc otrzymywać wydruki zapisów księgowych według indywidualnych wskazań. Zdaniem biura jest także przygotowanie planu amortyzacji oraz prowadzenie ewidencji zarówno środków trwałych, jak i wartości prawnych i niematerialnych, czy wyposażenia. Księgowy zajmuje się też obsługą wszelkiej korespondencji, sporządzaniem wniosków kredytowych, planów biznesowych, czy przygotowywaniem przelewów z tytułu składek ZUS, czy zobowiązań podatkowych. W razie potrzeby w ramach usług związanych z outsourcingiem księgowym przedsiębiorca może również liczyć na wyprowadzenie zaległości w uzupełnianiu dokumentów i prowadzenie controllingów oraz audytów we wszystkich obszarach prowadzonej przez niego działalności. Nietrudno zauważyć, że dzięki skorzystaniu z usług zewnętrznej firmy księgowej prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest znacznie łatwiejsze, ponieważ przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu swojej firmy i pomnażaniu zysków.

 
 
 
 
Live Chat Software