Outsourcing obalamy mity

Bardzo często mniejsze firmy w związku z problemami finansowymi nie chcą, zatrudniać dodatkowych księgowych. W tym wypadku, aby nie ucierpieć i dobrze rozliczyć problemy związane z podatkami stosuje się outsourcing, czyli korzysta się z usług innej firmy bądź biura podatkowego. Takie zewnętrzna pomoc rodzi jednak wiele pytań i wątpliwości. Przede wszystkim boimy się bilansu zysków i strat oraz różnych innych problemów związanych z podatkami. Jednak niektóre firmy korzystają na co dzień z tego typu usług. Za granicą outsourcing jest dość popularną metodą i mało która firma wiąże to z ryzykiem. Jednak w Polsce bardzo często pojawiają się różnego rodzaju mity, które wypadałoby zdementować, aby ukazać zalety outsourcingu.

Ryzyko utraty danych
Najczęściej pierwszym argumentem negującym outsourcing jako usługę jest ryzyko utraty ważnych danych. Jest to jednak nieprawda bowiem nawet obce firmy księgowe zawsze dbają o to, aby bezpiecznie przechowywać i archiwizować najważniejsze dane. Przecież obce firmy, korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych a co za tym idzie ich możliwości, są o wiele większe niż w firmie przykładowego Kowalskiego. Zawsze tworzy się też specjalne dane naprawcze oraz kipie zapasowe po to by mieć je cały czas pod ręką.

Outsourcing utrata kontroli nad firmą
Kolejnym problemem jest strach szefów, że poprzez zlecanie usług księgowych staną się oni jakby zależni od firmy rozliczającej w ten sposób powstaje obawa o utratę kontroli nad własną firmą a co za tym idzie szef takiej korporacji myśli, że w ten sposób jego firma może wydawać złe zarządzenia. Nie jest to jednak rzeczywistość bowiem nie stracimy żadnego obszaru czy części naszej firmy. Outsourcing poleca na właściwym wdrożeniu działań mających na celu zabezpieczenie danych i ułatwienie nam korzystania z nich. Nie ma w nim wspomnianych ograniczeń, przez które mielibyśmy mniejszy wpływ na losy naszej firmy. Outsourcing działa neutralnie pomagając nam jedynie w wielu ważnych kwestiach, a nie jest to dla nas jakiś sposób na zmniejszanie naszych uprawnień.

Wyciek danych
Poważne biura rachunkowe oraz inne podmioty podatkowe boją się tak zwanego wycieku interesujących danych. Prawdą jest, jednak że w outsourcingu wszystkie dane zasady bezpieczeństwa i inne rzeczy są tak samo chronione, jak w zwykłych firmach. Każde oskarżenie o ewentualny wyciek jest wręcz bezpodstawne, ponieważ renomą firmy outsourcingowej jest przede wszystkim bezpieczeństwo klienta. Trzeba podkreślić, że jest o wiele większa szansa na wyciek w wewnętrznym środowisku niż zewnętrznym, ponieważ firmy obsługujące nasze zlecenia są niezależne od firmy. Tymczasem w wewnętrznych zawirowaniach takie wycieki mogą służyć w walce o fotel prezesa czy też w innych celach. Dlatego też zewnętrzna firma to dobra marka i nasze tajemnice są tam bezpieczne. Sami więc widzimy, że outsourcing nie jest taki straszny jak go nam malują. Trzeba tylko chcieć stosować zaradcze środki bezpieczeństwa a wspomniana usługa wydaje się rozwiązaniem wszystkich naszych problemów.

40 Globalna biblioteka pomaga prowadzić biznes
Deklaracje podatkowe to coś, co składamy regularnie w roku, dzięki czemu firma związana z biurem podatkowym rozlicza się właściwie i co najważniejsze zgodnie z obowiązującym prawem. Warto nadmienić, że każde biuro rachunkowe niezależnie od rodzaju i wielkości działalności obsługuje wiele ważnych podmiotów gospodarczych. Wiąże się to z prowadzeniem bardzo dużej liczby dokumentacji, przez co wszystkie te rzeczy muszą być zaksięgowane zgodnie z określoną wcześniej przez nas datą. Nie można tego wszystkiego zrobić po terminie, ponieważ dokument zostanie uznany za nieważny a my, będziemy na tym bardzo stratni. Niektóre firmy te wspomniane procesy wciąż wykonują manualnie jednak w dzisiejszych czasach to automatyka przejmuje wiele tych obowiązków od nas sprawiając, że popełniamy o wiele mniej błędów.

Usprawniamy
Każdy proces związany z danymi, można usprawnić poprzez pewne procedury. Automatyzacja wszystkiego przyspiesza między innymi wyszukiwanie danych co w doradztwie podatkowym, sprawdza się doskonale. Co jest więc w stanie realnie zwiększyć jakość naszej pracy i zautomatyzować większość prac, które wykonujemy obecnie. Odpowiedź jest bardzo prosta, możemy wykorzystać w odpowiedni sposób globalne biblioteki.

System finansowo-księgowy
Jeśli już dana firma decyduje się na właściwy zakup programów usprawniających do wybranego biura rachunkowego to zawsze, należy zwrócić uwagę czy interfejs takiego programu rzeczywiście jest intuicyjny dla nas. Szybkość działania to kolejna cecha, na której nam zależy. W ten sposób zwiększamy de facto w istotny sposób efektywność własnej pracy. To może przyczynić się ostatecznie do rozwoju naszego biura rachunkowego. W końcu każdej firmie zależy na tym, aby cały czas rozwijać się i nie stać w miejscu. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi zwraca się na sprawy związane z możliwościami działania. Im więcej mamy opcji tym o wiele łatwiej kieruje się dobrze prosperującą firmą czy biurem rachunkowym Opole.

Jedne biblioteki dla wszystkich przedsiębiorstwa
Trzeba powiedzieć sobie jasno, że całość sprowadza się ujednolicenia całego systemu. Biura rachunkowe tak zmieniają swoją pracę, aby wszyscy kontrahenci byli traktowani tak samo. To sprawia, że w ten sposób biblioteka i dane są jednolite dla każdej instytucji. Bardzo ważną informacją jest to, że tego typu zabiegi rzeczywiście się sprawdzają. Przykładem mogą być stację paliwowe, telekomunikacyjne czy nawet dostawcy prądu. To najlepsze przykłady gdzie tworzy się jedną bibliotekę danych i stosuje wszędzie te same prawa. Dokładnie tak samo może być z podmiotami gospodarczymi. Wprowadzając więc ten jednolity system wszędzie, jesteśmy w stanie ułatwić sobie pracę poprzez stosowanie uniwersalnych przepisów. To na pewno sprawia, że firmy stają się bardziej otwarte na klientów. Można nawet powiedzieć, że to wpływa na kompleksowy zakres wybranych usług co przekłada się na o wiele lepsze zrozumienie mechanizmów, za pomocą których funkcjonuje dana firma. Jest to wiedza niezbędna do prowadzenia globalnych działalności.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software