Plusy współpracy z biurem rachunkowym

Otwierasz działalność i zastanawiasz się, czy konieczne jest zatrudnienie księgowej do prowadzenia dokumentacji księgowo-kadrowej? Z pewnością jest to duży wydatek, na który trudno znaleźć odpowiednie środki. Nie oznacza to jednak, że musisz samodzielnie prowadzić rachunkowość i księgowość, co zajmuje mnóstwo czasu i wymaga specjalistycznej wiedzy. Znacznie tańszym i naprawdę komfortowym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą księgową, którą w profesjonalny sposób zrobi to za ciebie. W tego rodzaju biurach są zatrudniani specjaliści nie tylko z dziedziny rachunkowości, ale także prawa, czy informatyki. W jednej cenie zyskujesz więc kompleksową obsługę w każdej z tych kwestii. Co więcej, z racji dużej konkurencji, ceny usług są wyjątkowo atrakcyjne. Zobacz, jakie plusy ma współpraca z biurem rachunkowym opole i przekonaj się, że jest to rozwiązanie, którego twoja firma potrzebuje.

Outsourcing księgowy to rozwiązanie bezpieczne, dzięki któremu możesz mieć pewność, że dokumenty nie trafią w niepowołane ręce. Profesjonalne biura poosiadają certyfikat Ministra Finansów, który stanowi potwierdzenie kompetencji oraz gwarancję wysokiej jakości usług. Obecnie nie jest on wymagany do prowadzenia takiej działalności, dlatego tym bardziej warto wybrać biuro, które go posiada. Możesz mieć wtedy pewność, że jego pracownicy znają obowiązujące regulacje oraz interpretacje przepisów podatkowych.
Kolejnym plusem ze współpracy z biurem jest z pewnością fakt, iż może ono reprezentować cię przez ZUS-em i urzędem skarbowym. Co to oznacza? Otóż to, że nie musisz osobiście stawiać się w urzędzie i stać w kolejce do okienka po to tylko, by podpisać jeden papierek, czy złożyć deklaracje zus. Poza tym pracownicy biura mają odpowiednia wiedzę i umiejętności, aby w razie potrzeby bronić twoich interesów w urzędach.
Ważną kwestią jest to, że profesjonalne biura posiadają polisę OC od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania usług. Dzięki temu jeśli w dokumentacji będą jakieś błędy, możesz liczyć na odszkodowanie, które pokryje ewentualne koszty.
Niewątpliwym plusem skorzystania z usług księgowych jest również wygoda. W nowoczesnych placówkach wszystkie dokumenty można przekazywać za pomocą skanów lub poprzez specjalne aplikacje internetowe. Dzięki temu nie musisz ich dostarczać osobiście i możesz cały swój czas poświęcić na rozwijanie swojej firmy. Dużym atutem jest także to, że w biurze rachunkowo-księgowym możesz skorzystać nie tylko z usług prowadzenia ksiąg, ale także z obsługi kadrowo-płacowej. Pracownicy biura przygotują za ciebie listę płac, każdą umowę zlecenie, czy inny dokument, którego będzie potrzebować. Zgłaszają oni również zwolnienia do ZUS-u, zgłaszają pracowników do ubezpieczenia, przygotowują zaświadczenia o zarobkach, a nawet sporządzają wypowiedzenia i dbają o aktualność badań lekarskich, czy szkoleń BHP. To naprawdę duże odciążenie dla przedsiębiorcy, który musi przecież stale poszukiwać nowych klientów i kontrahentów oraz dbać o rozwój firmy.

 
 
 
 
Live Chat Software