Po co korzystać z biura rachunkowego?

Niektórzy przedsiębiorcy zastanawiają się pewne po co korzystać z usług biura rachunkowego skoro księgi można prowadzić samodzielnie. Cóż, nikt nikomu nie zabrania samodzielnego prowadzenia księgowości, ale należy pamiętać, że przepisy podatkowe są bardzo skomplikowane i szybko się zmieniają. Wystarczy jeden błąd, by do firmy zawitała kontrola skarbowa, co niejednokrotnie wiąże się z koniecznością przedstawienia całej zgromadzonej dokumentacji. Kontroli podlegają zarówno deklaracje podatkowe i deklaracje zus, jak i wszystkie inne dokumenty. Kontrolerzy mogą sprawdzić każdą umowę o pracę, umowę o dzieło, czy umowę zlecenie, listę płac, a nawet dokumentację związaną z amortyzacją samochodu w firmie. Bez wątpienia takie działania paraliżują pracę przedsiębiorstwa i nieraz zdarzyło się już, że z powodu itp. długotrwałej kontroli skarbowej firma ogłaszała bankructwo. Tymczasem można tego przecież w łatwy sposób uniknąć i to nie ponosząc wcale zbyt wysokich kosztów.

Co trzeba zrobić, by nie obawiać się stresującej kontroli? Najlepiej polecić prowadzenie księgowości opole specjalistom. Znaleźć ich można w biurze rachunkowym opole, choć oczywiście podmiot taki należy wybierać bardzo ostrożnie. Po deregulacji zawodu księgowego biuro założyć może niemal każdy, dlatego poszukując fachowców najlepiej wybierać podmioty posiadające uznane certyfikaty. Istotne znaczenie ma również to, jak długo biuro funkcjonuje na naszym rynku. Im dłuższy staż, tym większe doświadczenie, choć oczywiście nie zaszkodzi popytać o opinie innych przedsiębiorców korzystających z usług interesującego nas podmiotu. Dobre opinie to gwarancja wysokiej jakości usług oraz profesjonalnego doradztwa podatkowego. Na pewno takiej firmie można powierzyć prowadzenie ksiąg, a także opłacanie składek zus, podatku dochodowego, leasingu, czy wykonywanie bilansu. Z oferty takiego biur można skorzystać zarówno wtedy, gdy prowadzimy spółkę cywilną, jak i spółkę z o.o., czy jakikolwiek inny rodzaj działalności.

Bezpieczeństwo klientów tego rodzaju placówek zapewnia m.in. polisa OC, którą mają one obowiązek wykupić. Poza tym prowadzone przez biura doradztwo podatkowe opole zawsze zgodne jest z aktualnymi przepisami, ponieważ pracownicy nieustannie się szkolą i uzupełniają swoją wiedzę. Nietrudno zauważyć, że w przypadku samodzielnego prowadzenia ksiąg można niektóre zmiany w przepisach przeoczyć. Wszak do obowiązków przedsiębiorcy należy nie tylko prowadzenie dokumentacji, ale także pozyskiwanie nowych klientów, współpraca z kontrahentami i nadzór nad pracownikami. Trudno w takim natłoku spraw zajmować się jeszcze podatkiem dochodowym, czy wykonywać rachunek zysków i strat. Na pewno znacznie wygodniejszym, ale i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług świadczonych przez certyfikowane biura. Dzięki przerzuceniu części obowiązków na taki podmiot przedsiębiorca może poświęcić cały swój czas sprawom związanym z rozwojem firmy oraz przeprowadzaniem ważnych inwestycji.

 
 
 
 
Live Chat Software