Profesjonalne prowadzenie ksiąg

Usługi księgowe oferowane są przez różnego rodzaju biura, które zatrudniają księgowych. Niestety nie każdy tego typu podmiot zapewnia wysoką jakość obsługi, dlatego ważne jest to, by zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim biuro musi posiadać polisę OC. Ważna jest nie tylko jej kwota, ale także zakres świadczeń. Warto porównać kilka ofert, aby mieć świadomość tego, jakie zdarzenia powinny być objęte taką polisą. Równie ważne jest to, czy biuro zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Nie chodzi tu wyłącznie o księgowych, ponieważ profesjonalne podmioty zatrudniają również prawników i informatyków, aby zapewnić swoim klientom w pełni kompleksową obsługę. Dzięki temu mogą oni liczyć nie tylko na kompleksową obsługę w zakresie prowadzenia księgowości, czy wyliczeń związanych z amortyzacją, ale również wsparcie prawne i informatyczne. Pozwala to na szybkie i efektywne rozwiązywanie niektórych problemów związanych z interpretacją obowiązujących przepisów prawnych oraz dotyczących systemów informatycznych. Nie jest bowiem tajemnicą, że obecnie większość biur umożliwia swoim klientom przesyłanie dokumentów oraz wgląd do prowadzonych ksiąg za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania.

Z usług tego rodzaju podmiotu skorzystać może każda spółka cywilna, spółka z o.o., czy też inne przedsiębiorstwa, a często także osoby prywatne. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ ważne dla firmy sprawy związane z podatkami, kadrami, czy płacami są prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, mających dostęp do najlepszego oprogramowania i orientujących się w najnowszych, obowiązujących przepisach prawa. W związku z tym można mieć pewność, że wszystkie deklaracje, obliczenia i sprawozdania będą wykonywane prawidłowo i składane do odpowiednich urzędów w wyznaczonych terminach. Pozwoli to uniknąć różnego rodzaju kar i kontroli, zwłaszcza tych, które przeprowadza urząd skarbowy. Są one bardzo uciążliwe i niejednokrotnie całkowicie paraliżują pracę w przedsiębiorstwie.

Profesjonalne biuro rachunkowo-podatkowe zapewnia swoim klientom reprezentację w urzędach oraz współpracę z rewidentami podczas odbywających się audytów. Ponadto w ramach usług można też liczyć na wyprowadzenie powstałych przed zawarciem umowy zaległości. Jest to bardzo istotne, podobnie zresztą jak szczegółowa analiza kosztów i wsparcie w zakresie ich restrukturyzacji. Biuro zajmuje się również monitorowaniem zobowiązań i należności, np. z tytułu leasingu. Podstawowe usługi to przede wszystkim sporządzenie rocznych i miesięcznych deklaracji do urzędu skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także wykonywanie raportów i sprawozdań do GUS I NBP. Dodatkowo profesjonalne biuro sporządza prognozy finansowe oraz przygotowuje wnioski kredytowe, a także wszelkie umowy dla pracowników, czy wszelkie inne dokumenty związane z kadrami i płacami. Dzięki tak kompleksowej obsłudze przedsiębiorca może zająć się innymi sprawami związanymi z prowadzoną działalnością i rozwijać swoją firmę bez obaw o stan prowadzonych przez biuro ksiąg.

 
 
 
 
Live Chat Software