Rachunek zysków i strat

Czy zatrudnienie księgowej opłaca się bardziej niż skorzystanie z usług biura rachunkowego? Z pewnością z pytaniem tym boryka się wielu przedsiębiorców, zwłaszcza że przepisy związane z podatkami są u nas bardzo skomplikowane, a ich ciągłe zmiany niczego nie ułatwiają. Odpowiedź nie jest wcale prosta, ponieważ zależy w dużej mierze od tego, jakie są nasze oczekiwania. Jeśli chodzi wyłącznie o prowadzenie ksiąg i przygotowanie od czasu do czasu umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło to można spróbować zajmować się tym samodzielnie. Natomiast w przypadku, gdy zależy nam także na innych usługach, np. przesyłaniu deklaracji zus i deklaracji podatkowych, opłacaniu składek zus, wykonywaniu rachunku zysków i strat, czy obliczaniu amortyzacji to z pewnością bardzie opłaci się zatrudnić księgową. Jednakże, jeśli oczekujemy czegoś więcej, w tym m.in. profesjonalnego doradztwa podatkowego, czy sporządzania listy płac to lepszym i jednocześnie tańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty biura rachunkowego opole.

Powierzenie prowadzenie księgowości firmy odpowiedniemu podmiotowi to duża ulga dla przedsiębiorcy oraz firmy. Koszty takich usług są nieporównywalnie niższe niż utworzenia i utrzymania nowego stanowiska pracy. Poza tym korzystając z oferty biura możemy też liczyć na profesjonalne doradztwo podatkowe opole i reprezentowanie firmy przed sądami oraz urzędami. Tego typu usługi są ubezpieczone, więc w przypadku popełnienia błędów związanych np. z podatkiem dochodowym lub leasingiem samochodu w firmie przedsiębiorca może uzyskać odszkodowanie. Jak zatem widać opłaca się skorzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza jeśli nasza spółka cywilna, czy spółka z o.o. dopiero się rozwija. Bez takiego wsparcia naprawdę trudno byłoby rozwinąć działalność i zadbać o to, by przynosiła ona dochód. Ceny usług w tego rodzaju podmiotach nie są wysokie, dlatego też na takie rozwiązanie decyduje się naprawdę wielu przedsiębiorców.

Zanim jednak podpiszemy umowę z biurem sprawdźmy, czy jest ono godne zaufania. Jeśli bowiem wybierzemy źle to rachunek zysków i strat może się okazać bardzo niekorzystny, a przecież nie o to chodzi. Najlepiej zacząć od internetu – w sieci można znaleźć mnóstwo opinii na temat biur rachunkowych. Oczywiście trzeba do nich podchodzić racjonalnie – jeden niezadowolony klient na setkę zadowolonych raczej nie powinien wpłynąć na ogólny wizerunek firmy. Kolejna sprawa to strona internetowa biura – profesjonalnie przygotowany, przejrzysty serwis jest wizytówką, której warto szczególnie dobrze się przyjrzeć. To, co koniecznie powinno się w nim znaleźć to oczywiście pełna oferta, a także referencje klientów. Poza tym rzetelne biuro powinno posiadać certyfikat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, który jest gwarancją wysokiej jakości usług świadczonych zgodnie z kodeksem księgowego. Nie zaszkodzi też dokładnie przyjrzeć się polisie, aby wiedzieć jakie zdarzenia objęte są ubezpieczeniem. Dzięki zachowaniu ostrożności można mieć pewność, że współpraca będzie przynosić wymierny dochód.

 
 
 
 
Live Chat Software