Spółka cywilna

Przedsiębiorstwa w dzisiejszych czasach są bardzo trudne w utrzymaniu. Rozmaite biura rachunkowe czy też inne firmy chcą jednak dzisiaj działać na bardziej rozsądnych warunkach takich, które naprawdę są w stanie dać nam w późniejszym czasie zyski. Trzeba przyznać, że firmą trzeba umieć zarządzać. Nie każdy jednak to potrafi, o czym można się przekonać dopiero po jakimś czasie. Każdy błędy i niedociągnięcia mogą być potem powodem upadku. Dlatego, jeśli tradycyjna firma to dla nas zbyt duże wyzwanie może warto spróbować założyć spółkę cywilną. Warto nadmienić, że tego typu przedsiębiorstwa o wiele łatwiej, można utrzymać dlatego też w pewnym sensie jest to duża zaleta i warto się na tym skupić.

Zalety
Na pewno spółki cywilne mają wiele istotnych zalet. Przede wszystkim wiąże się to z bardzo niskimi kosztami rozpoczęcia tego typu działalności. Warto podkreślić, że i prowadzenie tego typu spółek nie, obciąży nas w żaden sposób dlatego też utrzymanie się na rynku nie, będzie priorytetem a czymś jak najbardziej normalnym. Niskie koszty to nie jedyna rzecz, którą daje nam spółka cywilna. To także łatwe prowadzenie księgowości bez żadnych zawiłych problemów. Przede wszystkim księgowość ta jest znacznie uproszczona i można korzystać ze zryczałtowanych form opodatkowania oraz z innych tak samo ważnych narzędzi, które w tym procesie są zwyczajnie niezbędne. Łatwy sposób likwidacji spółki to także zaleta, jeśli nie, przynosi nam ona oczekiwanych korzyści finansowych to bez żadnego problemu, możemy ją zamknąć co poniekąd jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku normalnej firmy procedury likwidacyjne zajęłyby nam sporo czasu, a także i pieniędzy w przypadku wspomnianych spółek cywilnych wszystko jest uproszczone do maksimum.

Wada spółek
Nie można mówić tylko i wyłącznie o zaletach, ponieważ system oparty na spółce cywilnej ma też swoje wady. Jedną z nich jest wymagana procedura rejestracji każdego wspólnika osobno. W minusach niektórzy też uwzględniają to, że w nazwie firmy, muszą być wymienieni wszyscy wspólnicy bez wyjątku jest to podstawa. Warto też nadmienić, że termin spółki pojawia się tylko i wyłącznie w kontekście polski. Nigdzie na świecie czy to w Europie, Azji nie występują spółki cywilne. Jakby więc nie patrzeć to umowy cywilnoprawne są regulowane według naszego prawa i regulacje te są jak najbardziej właściwie i zasadne.

Gdzie znajdziemy te regulację
Warto zauważyć, że biura rachunkowe czy też inne spółki cywilne działają na podstawie 860-875 artykułu kodeksu cywilnego. Zgodnie z zapisaną tam definicją wszyscy wspólnicy muszą zrobić wszystko, aby dążyć do osiągnięcia wspólnych celów gospodarczych bardzo często znamiennym tego typu podkreśleniem tego przepisu jest wniesiony wkład poprzez poszczególnych udziałowców. Spółki więc zawsze opierają się na wzajemnych zobowiązaniach wobec siebie i innych wspólników co sprawia, że każdy ponosi taką samą odpowiedzialność za podjęte decyzję. Jakby nie patrzeć to dobre wyjście z sytuacji i może dlatego tak wiele osób chwali spółki jako zamknięte firmy.

Tags

 
 
 
 
Live Chat Software