Usługi księgowe – dla kogo?

Usługi księgowe to oferta skierowana właściwie do każdego. Z fachowego wsparcia skorzystać mogą:osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
spółki cywilne,
spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
spółki jawne,
spółki komandytowe,
spółki partnerskie itd.
Oczywiście usługi finansowo księgowe zawsze są dopasowywane do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb klienta, dlatego można mieć pewność, że bez względu na profil działalności, zawsze obsługa będzie najwyższej jakości. Dotyczy to jednak wyłącznie sytuacji, gdy biuro rachunkowe zostanie wybrane po dokładnym przeanalizowaniu jego oferty, a także kompetencji pracowników, czy opinii, jakie uzyskało ono od swoich klientów. Niemniej ważne jest podejście do klienta – powinien on bez problemów i w szybkim terminie uzyskiwać odpowiedzi na swoje pytania i mieć pewność, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, w biurze może liczyć na kompleksowe doradztwo podatkowe opole oraz fachowe wsparcie. Niektóre biura obsługują również osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, ale zwykle dotyczy to wyłącznie rozliczania podatków.
Z jakich usług najczęściej można skorzystać z firmie rachunkowej? Okazuje się, że w profesjonalnych podmiotach oferta jest naprawdę duża. Najczęściej proponowane usługi to prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodu i rozchodu oraz ewidencji na cele rozliczenia podatku od towarów i usług VAT. Biuro zapewnia też fachową kontrolę rachunkową i formalną wszystkich otrzymywanych i generowanych dokumentów oraz sporządza i składa deklaracje w urzędzie skarbowym. Po udzieleniu odpowiedniego pełnomocnictwa przedsiębiorca może również skorzystać z profesjonalnej reprezentacji przed urzędami, w tym przed urzędem skarbowym, czy ZUS-em. W zakresie obsługi związanej z kadrami, dzięki outsourcingowi księgowemu można skorzystać z usług obejmujących prowadzenie kartotek pracowników, rozliczanie podatku dochodowego, czy sporządzanie listy płac. Firma księgowa zajmuje się także rozliczeniami z ZUS-em, a dokumentny mogą być przesłane drogą elektroniczną. Nadzoruje ona również terminy badań lekarskich pracowników, czy obowiązkowych szkoleń BHP.
Nie jest to jednak wszystko, ponieważ w zależności od oczekiwań klienta biuro rachunkowe opole może też oferować inne usługi. Wśród nich znaleźć można między innymi wsparcie w zakresie zakładania działalności gospodarczej. Pozwoli to na wybór najlepszej i najbardziej opłacalnej formy opodatkowania, a także uprości wszelkie formalności związane z zakładaniem własnej firmy. W razie potrzeby biuro księgowe może również zająć się wyprowadzaniem wszelkich zaległości księgowych, powstałych np. wskutek nieprawidłowej interpretacji przepisów, czy zwykłych zaniedbań. Dodatkowe usługi to również wsparcie w zakresie przeprowadzania przekształceń formy prawnej przedsiębiorstwa oraz nadzorowanie księgowości w firmie. W odpowiedzi na potrzeby klienta firma księgowa może też zorganizować szkolenie z zakresu obsługi programu Płatnik lub innych programów księgowych. W ramach outsourcingu ksiegowego oferowane jest też naliczanie odsetek umownych i ustawowych, sporządzanie not ustawowych i obliczanie zwrotu VAT w budownictwie mieszkaniowym.

 
 
 
 
Live Chat Software