Usługi księgowe na wymiar

Bez względu na branżę, w której działa określony przedsiębiorca, ma on obowiązek rozliczania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i urzędem skarbowym. Wynika to z funkcjonujących obecnie przepisów, które są niestety dość skomplikowane zwłaszcza w zakresie prawa podatkowego. O ile płacenie składek zus nie jest jakoś szczególnie trudne, o tyle prowadzenie ksiąg oraz wyliczenia związane np. z podatkiem dochodowym wymagają już odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Co gorsza, niektóre przepisy można interpretować na różne sposoby, w wyniku czego często pojawiają się problemy związane z ich nieprawidłowym zrozumieniem. Wiele tego typu spraw kończy się w sądach, które orzekają, jaka wykładania jest prawidłowa. Jak więc widać, aby odpowiednio rozliczać się z urzędem skarbowym trzeba być na bieżąco nie tylko z obowiązującymi przepisami, ale również z wyrokami sądów związanymi z prawem podatkowym. Nie jest to łatwe i zajmuje sporo czasu, który przedsiębiorca powinien przecież przeznaczać na rozwój swojej firmy.

Na szczęście przedsiębiorca nie musi sam zajmować się tego typu sprawami, ponieważ istnieją inne rozwiązania. Jednym z nich jest zatrudnienie księgowego, którego obowiązkiem będzie prowadzenie ksiąg oraz wszelkich spraw związanych z listą płac, czy kadrami. Oczywiście wybierając tą opcję należy pamiętać o tym, że konieczne jest przygotowanie miejsca pracy dla takiej osoby. Wiąże się to nie tylko z wydzieleniem odpowiedniego pomieszczenia, ale również zakupem sprzętu i oprogramowania. Ponadto księgowy powinien mieć możliwość korzystania ze szkoleń, dzięki którym będzie na bieżąco uzupełniał wszystkie informacje związane z obowiązującymi przepisami. Jak więc widać zatrudnienie własnego księgowego jest rozwiązaniem dość kosztownym, więc nie każdy przedsiębiorca może sobie na nie pozwolić. Ponadto w przypadku urlopu, czy choroby firma zostaje bez księgowego i pojawia się konieczność zorganizowania zastępstwa, co także niesie ze sobą wysokie koszty, związane chociażby z wypłacaniem wynagrodzenia.

Czy istnieje inny sposób na to, aby prowadzić księgowość w firmie? Oczywiście tak. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest korzystanie z usług profesjonalnych biur rachunkowo-księgowych. Tego rodzaju podmioty oferują wszelkie usługi związane z prowadzeniem ksiąg, kadrami oraz płacami. Zapewniają one profesjonalną obsługę, a zakres usług jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb klienta. W biurze rachunkowym opole pracują wyłącznie odpowiednio wykwalifikowani specjaliści, dzięki czemu można mieć pewność, że wszelka dokumentacja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co ważne, profesjonalne biura posiadają ubezpieczenie OC, dzięki czemu w razie pojawienia się jakichkolwiek błędów przedsiębiorca może otrzymać stosowne odszkodowanie. Niemniej istotne jest to, że ma on dostęp online do dokumentacji, więc na bieżąco może sprawdzać w jaki sposób jest ona prowadzona. Ceny usług ściśle zależą od tego, jakie są potrzeby przedsiębiorcy.

 
 
 
 
Live Chat Software