Ustalamy zasady współpracy z biurem

Udana współpraca z biurem rachunkowym to rzecz, na której zależy każdemu przedsiębiorcy. Rozpoczęcie współpracy to zawsze najtrudniejsza chwila, ponieważ nie wiemy czego tak naprawdę, możemy się po danym biurze spodziewać. Na szczęście musimy mieć tę małą rezerwę zaufania do firmy, która ma zająć się naszymi finansami. Tylko współpraca jest dla nas szansą na sukces. Jako pracodawcy mamy jednak ten komfort że sami możemy zadbać o narzędzia czy czynności, które zapewnią nam właściwy kontakt.
Obowiązki rzecz święta
Księgowość to w każdym wypadku inne działania. Zakres obowiązków jest zależny od tego, co widnieje w umowie między biurem a konkretnym przedsiębiorcą. Doradztwo podatkowe nie zawsze zajmuje się tylko i wyłącznie rozliczaniem naszych należności. W wielu przypadkach przedsiębiorca może również liczyć na sprawną pomoc czy też opinie w ważnej sprawie. Wszystko jednak nie będzie wychodziło poza ramy prawa podatkowego. Jeśli nie za bardzo wiemy jak występować przed Urzędem Skarbowym to, możemy wykorzystać biuro rachunkowe w roli naszego pełnomocnika. Takie reprezentowanie konkretnego przedsiębiorcy to również zakres obowiązków biura. Mała uwaga nie każde biuro posiada wszystkie te rzeczy w swojej ofercie dlatego, musimy być czujni. Sprawne rozliczenie z ZUS-em na pewno ułatwi nam funkcjonowanie firmy.

Ważny jest kontakt
Współpraca z biurem nie może być sztuczna. Bardzo ważny jest właściwy kontakt telefoniczny. Daje on możliwość poinformowania o zmianach dotyczących rozliczeń. Pozwala on również na uzyskanie pomocy w trudnych sprawach prawnopodatkowych. Im szybciej poinformujemy dane biuro, tym szybciej zajmą się oni zmianami. Warto interweniować i wyjaśniać niejasności w ten sposób nie będziemy narażeni na konsekwencje.

Zakres i czas współpracy
Jak wspomniano wcześniej ważnym punktem, jest także negocjacja obowiązków. Wszystko musi być jednak zawarte w obustronnej umowie. Takie ważne kwestie muszą mieć potwierdzenie na papierze. Musimy też poświęcić nieco więcej naszego wolnego czasu na właściwą współpracę. Jeśli jednak nie mamy go zbyt wiele zawsze, możemy upoważnić do tego naszego pracownika. Wyznaczenie roli pełnomocnika może ułatwić pracę naszej firmy, jak i biura. To przyspieszy działanie związane z rozliczeniem a terminy to paląca kwestia. Dobrze rozliczone zobowiązania pozwolą uniknąć kar i innych nieprzyjemności. Jak więc widzimy zakres, musi być ustalony jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Jeśli zbagatelizujemy wszystko to wtedy wyjdzie że nie jesteśmy zbyt profesjonalni. Zawsze, gdy mamy problem musimy umieć zadać właściwe pytania. Deklaracje podatkowe czy też deklaracje ZUS mogą być kłopotliwe. Każdy problem można rozwiązać tylko trzeba współpracować. W pełni profesjonalna księgowość jest w stanie radzić sobie bez naszych wskazówek, ale jeśli mamy być partnerami to trzeba interesować się naszymi rozliczeniami. Każde biuro rachunkowe przyjmie nasze sugestie, poprawiając jakość wykonywanej pracy. Nie jest to nic trudnego, musimy tylko wyrazić wolę do współpracy.

 
 
 
 
Live Chat Software