W czym może pomóc biuro rachunkowe

Każde biuro rachunkowo-podatkowe ma nieco inną ofertę. Podstawowy pakiet usług zazwyczaj obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym ksiąg handlowych lub książki przychodów i rozchodów, prowadzenie rejestrów VAT oraz obsługę ubezpieczeń społecznych, czyli składanie deklaracji zus, rozliczanie zasiłków, czy odprowadzanie składek zus. Dodatkowo zakres usług może obejmować również obsługę kadrową, czyli sporządzanie listy płac, czy obliczanie wysokości składek, ale dotyczy to wyłącznie przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników. W przypadku, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na udzielenie księgowemu odpowiednich pełnomocnictw możliwe jest rozszerzenie współpracy o reprezentację przed urzędem skarbowym, czy ZUS-em. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zdejmuje z przedsiębiorcy obowiązek kontaktowania się z tymi urzędami oraz załatwiania związanych z nimi spraw. Daje to sporą oszczędność czasu, ponieważ właściciel firmy może dzięki temu zająć się swoimi obowiązkami związanymi chociażby z rozwojem swojego przedsiębiorstwa.

Oczywiście podjęcie współpracy z biurem rachunkowo-podatkowym nie oznacza, że przedsiębiorca będzie całkowicie zwolniony z obowiązków administracyjnych związanych z prowadzeniem działalności. Przede wszystkim musi on dostarczać do biura wszystkie niezbędne dokumenty, których zawartość powinna być prawidłowa. W zależności od metod pracy dokumentacja dotycząca np. podatków, czy leasingu może być dostarczania online, drogą pocztową lub osobiście. Nietrudno zauważyć, że najwygodniejszy dla klienta jest pierwszy z wymienionych sposobów, dlatego warto wybrać biuro, które zapewnia taką właśnie możliwość. Dzięki temu nie trzeba wybierać podmiotu, który znajduje się blisko firmy, ale taki, który zapewnia najlepsze warunki i wysoką jakość obsługi. Może to być nawet biuro z drugiego końca Polski – w dobie mediów internetowych nie ma to właściwie większego znaczenia, ponieważ wszelkie ważne sprawy można omówić np. z użyciem komunikatora internetowego, czy wideokonferencji.

Jednak przesyłanie prawidłowo wypełnionych dokumentów zajmuje zaledwie chwilę, podczas gdy samodzielne prowadzenie ksiąg oraz dokumentacji dotyczącej kadr i płac wymaga już znacznie większej ilości czasu. Biuro rachunkowe opole zapewnia nie tylko rzetelną pomoc w zakresie prawidłowego prowadzenia dokumentacji, jak i profesjonalną interpretację wszelkich obowiązujących przepisów podatkowych. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że wszystkie istotne dla firmy dokumenty będą przygotowywane i przekazywane do urzędów na czas i nie będą zawierać błędów. Co ważne, w razie jakichkolwiek brakach w dokumentacji przekazywanej do biura, podmiot ten jak najszybciej informuje o zaistnieniu takiej sytuacji przedsiębiorcę. Dzięki temu może on szybko zareagować na nieprawidłowości i dostarczyć brakującą dokumentację. Warto też wspomnieć o tym, że niektóre biura oferują dodatkowe usługi, takie jak chociażby wsparcie w zakresie prawa, czy informatyki.

 
 
 
 
Live Chat Software