Wybór odpowiedniego biura

Skorzystanie z usług biura rachunkowego to jeden z najpopularniejszych sposobów na prowadzenie księgowości. Niestety nie zawsze dokumentacja prowadzona jest tak, jak powinna, w związku z czym zdarza się, że w wyniku popełnionych przez biur błędów przedsiębiorcy ponoszą dodatkowe koszty. Z tego właśnie względu warto poświęcić trochę czasu na wybór podmiotu, któremu powierzymy prowadzenie spraw naszego przedsiębiorstwa. Przecież do tego w dużej mierze zależy, czy nasza firma będzie przynosić przychód i utrzyma się na rynku. Od czego zatem zacząć? Na pewno od sprawdzenia strony internetowej oraz opinii o danej firmie. Niezadowoleni klienci bardzo chętnie opisują swoje doświadczenia, więc razu można zorientować się jakich podmiotów lepiej unikać.

Firmy prowadzące księgowość opole zajmują się nie tylko księgami, ale również składaniem deklaracji zus i deklaracji podatkowych, obliczaniem bilansu, amortyzacji, czy tworzeniem listy płac. Są to właściwie najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, choć oczywiście nie zaszkodzi poszukać podmiotu, którego oferta jest bardziej atrakcyjna. Najlepiej jeśli oprócz standardowych usług biuro na poczekaniu może sporządzić umowę o pracę, umowę zlecenie, czy umowę o dzieło, a także rachunek zysków i strat. Poza tym w ofercie powinno znaleźć się także prowadzenie obliczeń związanych z leasingiem samochodu w firmie oraz doradztwo podatkowe. Tak kompleksowa oferta sprawia, że korzystanie z usług biura jest bardzo komfortowe i zapewnia przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa. Poza tym wybrany podmiot musi posiadać polisę OC – im większy jej zakres, tym lepiej. Oczywiście za wszelkie ewentualne błędy odpowiada podatnik, ale dzięki ubezpieczeniu może on domagać się odszkodowania.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, wybierając biuro? Bez wątpienia jednym z najistotniejszych wyznaczników jakości świadczonych usług jest sam rynek, czyli klienci biura. Im więcej podmiot ma klientów, tym lepiej to o nim świadczy. Bardzo dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z klientami wybranego biura, którzy z pewnością chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami zarówno w kwestii doradztwa podatkowego opole, jak i podatków, czy innych usług. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest z pewnością to, czy biuro należy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Wówczas ma ono odpowiedni certyfikat oraz zobowiązane jest do świadczenia usług zgodnie z kodeksem zawodowej etyki oraz do przeprowadzania obowiązkowych szkoleń swoich pracowników. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, co do jakości świadczonych usług można zawsze złożyć skargę w SkwP.

 
 
 
 
Live Chat Software